Prezes, trener i biurko

W Górniku wciąż trwają rozmowy kontraktowe, których efektem ma być drużyna mogąca w przyszłym sezonie powalczyć o czołowe miejsca w tabeli.
- Wczoraj znów usiedliśmy przy biurku z trenerem Ryszardem Wieczorkiem i podyskutowaliśmy o sprawach sportowych, czyli kontraktach piłkarzy, pojawiły się też pewne nazwiska, którymi jesteśmy zainteresowani - stwierdził prezes Ryszard Szuster. 

Po zakończeniu sezonu dojdzie w zespole do zmian, obejmą one również kontrakty piłkarzy, niektóre z nich zostaną renegocjowane. Powstanie też lista transferowa oraz oferty wypożyczenia zawodników.

Co ciekawe, tym razem nie poruszono tematu nowej, umowy samego szkoleniowca.

- Na to przyjdzie jeszcze czas, na razie przedstawiliśmy sobie wzajemnie pewne propozycje i zapewne będziemy pewnie stopniowo zbliżać stanowiska. Zresztą to samo dotyczy też zawodników, więc traktujemy to jako całość - mówi prezes klubu.

Wspomniane nowe nazwiska są na razie utrzymywane w tajemnicy, ale dyrektor Krzysztof Hetmański daje do zrozumienia, że główny kierunek poszukiwań będzie tym razem obejmował Czechy i Słowację.

- Polska też nas interesuje i zaczęliśmy konkretne działania. Wiadomo jednak, że musimy je prowadzić spokojnie i ostrożnie - dodaje Szuster.

Lista życzeń objęta jest więc tajemnicą, ale na pewno czołowe miejsce zajmują na niej napastnicy. Zabrzanie chcieliby pozyskać ich przynajmniej dwóch. Na razie na giełdzie najczęściej można usłyszeć, że są wśród nich Dawid Plizga z Zagłębia Lubin i Marcin Robak z Korony Kielce.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online