Pazdan: Szóste miejsce to nie problem

Michał Pazdan jeszcze przed sezonem biegał po trzecioligowych boiskach. Teraz niespełna 21-letni piłkarz jest podstawowym zawodnikiem Górnika Zabrze, a ponadto ma szanse na wyjazd na Euro 2008. 

Trzy ostatnie mecze Górnika Zabrze na wyjeździe zakończyły się trzema zwycięstwami. Czy można powiedzieć już, że na wyjazdach prezentujecie się równie dobrze jak u siebie?

- Tak, zgadza się, ale trzeba również zauważyć, że zagraliśmy "na zero" z tyłu i z tego też trzeba się cieszyć. Choć w kolejnym spotkaniu gramy na własnym boisku, to będziemy chcieli podtrzymać tę passę.

Z kolei ligowym remisem z Groclinem udowodniliście, że możecie odbierać punkty zespołom walczącym o najwyższe cele.

- Gramy coraz lepiej. Remis z bardzo dobrym w tej rundzie Groclinem nie był przypadkowy. Wydaje mi się, że jeżeli dalej będziemy grać tak jak teraz, to mecz z Koroną za tydzień też powinniśmy co najmniej zremisować.

Ostatnimi wynikami rozbudziliście apetyty kibiców na zajęcie szóstego, a może nawet piątego miejsca.

- Jeżeli będzie taka okazja to będziemy chcieli zająć jak najwyższe miejsce. Jak pokazały ostatnie mecze, jesteśmy bardzo dobrą drużyną i zajęcie szóstego miejsca nie powinno być dla nas problemem.

Kolejny mecz zagracie z ŁKS-em Łódź. Jak oceniasz umiejętności łódzkiej drużyny?

- ŁKS ma bardzo dobry skład i to, że zajmują tak niskie miejsce, jest dla mnie bardzo dziwne. Łódzka drużyna ostatnio zaczęła prezentować dobry poziom, o czym świadczy wygranie prestiżowego pojedynku z Widzewem. W najbliższą niedzielę zainkasować trzy punkty będzie bardzo ciężko, ale nie znaczy to, że nie jesteśmy faworytem tego spotkania.

W ostatnich meczach występowałeś na pozycji defensywnego pomocnika. Jak czujesz się w środku pola?

- Nie sprawia mi większej różnicy czy gram na środku obrony, czy też na pozycji defensywnego pomocnika i tam gdzie trener na mnie postawi, tam daję z siebie wszystko.

Trener Leo Beenhakker ogłosił szeroką kadrę reprezentacji Polski. Jak ocenisz swoje szanse na wyjazd na Mistrzostwa Europy?

- Bardzo się cieszę, że znalazłem się w gronie trzydziestu zawodników. Teraz pozostaje mi zaprezentować się dobrze w lidze i w reprezentacji oraz liczyć na powołanie na Mistrzostwa Europy.

źródło: ASInfoRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online