Pożegnanie z Gołosiem?

Ryszard Wieczorek prawdopodobnie kolejne dwa sezony spędzi na Roosevelta. W przyszłym sezonie Górnik powinien być w pierwszej szóstce ligowej tabeli, a za dwa lata na podium.
Trener Ryszard Wieczorek prawdopodobnie podpisze nowy, dwuletni kontrakt z klubem. Faktycznie będzie to potwierdzenie umowy zawartej przed rokiem, jednak na nieco innych zasadach. Kiedy Wieczorek latem 2007 roku trafił do Zabrza, związał się z klubem trzyletnim kontraktem, który jednak po roku miał podlegać negocjacji. Warunek wstępny był jeden. Górnik miał zająć w lidze miejsce w pierwszej ósemce, co na dziś wydaje się przesądzone.

Umowa do przejrzenia
Trener warunki nowej umowy, bardzo zbliżonej warunkami do poprzedniej dostał już do przejrzenia. Dziś mają być prowadzone rozmowy o konkretach, być może strony dojdą do ostatecznego porozumienia. Szczegóły? Prawdopodobnie także tym razem będą w umowie określone miejsca, która po dwóch kolejnych sezonach ma zająć prowadzona przez Wieczorka drużyna. Za rok byłaby to szósta pozycja, czyli potwierdzenie przynależności Górnika do czołówki ligi. Latem 2010 roku wymagania będą już znacznie większe. Zespół powinien zakończyć sezon na ligowym podium.
Kogo Wieczorek będzie miał po letniej przerwie do dyspozycji? Na pewno Jerzego Brzęczka. Jak już informowaliśmy, kapitan drużyny jest po rozmowach dotyczących nowej, rocznej umowy. - Niczego nie podpisaliśmy, ale jesteśmy dogadani. Jurek sam będzie wiedział najlepiej kiedy skończyć zawodową grę w piłkę. Zresztą z naszej strony wyszła propozycja, by związał się z klubem na kolejne lata. Już w innej roli. Jurek kończy w Austrii kurs trenerski - mówi dyrektor sportowy Górnika, Krzysztof Hetmański.

Za drogi
Dwa duże znaki zapytania trzeba natomiast postawić przy wypożyczonych do czerwca Konradzie Gołosiu i Mariuszu Pawelcu. Gdyby Górnik chciał ich latem ostatecznie wykupić, musiałby wyłożyć na stół dwa miliony złotych. Wisła chce za Gołosia 1,2 miliona złotych. Pawelec, który jest wypożyczony z Górnika Łęczna, kosztuje 400 tysięcy mniej. - Rozmawiamy, negocjujemy, ale ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły. Nie twierdzę, że Gołoś się nie sprawdził. To wartościowy piłkarz, ale też cena jest bardzo wysoka. Wiele będzie jednak zależało od zdania trenera - dodaje Hetmański. Co prawda kilka miesięcy temu obaj wymienieni piłkarze byli w kręgu zainteresowania Leo Beenhakkera, ale dziś - także z powodów zdrowotnych - są od reprezentacji daleko. Pawelec po urazie nie ma zresztą miejsca w pierwszej jedenastce Górnika.

Poszukiwania na południu
W tym tygodniu klub będzie rozmawiał z Piotrem Gierczakiem i Borisem Peskoviciem. Obaj powinni dostać propozycje przedłużenia kontraktu o rok, co przynajmniej Słowaka nie bardzo interesuje. Peskovic chciałby dwuletniej umowy. Kończy się umowa Tomaszowi Moskalowi, jednak wcale nie jest przesądzone, że odejdzie on z klubu. Górnik nie wyklucza, że w określonej sytuacji złoży piłkarzowi propozycję jeszcze rocznej umowy. Kiedy? Wszystko uzależnione jest od tego kto do Zabrza przejdzie i czy znajdą się chętni na przykład na wykupienie Dawida Jarki. - Dziś mówienie o nazwiskach piłkarzy, który mieliby do nas przejść to absolutna spekulacja. Sondujemy, pytamy, ale nie ma żadnego konkretu. Nie złożyliśmy nikomu oficjalnej propozycji transferu. Potwierdzam natomiast, że chcemy latem sprowadzić najwyżej trzech zawodników - kończy Hetmański.
Wiadomo, że Górnik interesuje się piłkarzami Korony (Bonin, Robak, Hernani) i Lubina (Plizga, Pawłowski), jednak akurat ci gracze są na liście wszystkich czołowych klubów ligi. Wydawanie milionów w wypadku zabrzan nie wchodzi jednak w rachubę. Bardziej prawdopodobne będzie więc szukanie takich zawodników jakimi przed rokiem byli Tomasz Zahorski i Michał Pazdan. Wtedy mało znani i stosunkowo tani, a dziś kandydaci na Euro 2008. Na pewno tańszych piłkarzy można znaleźć za naszą południową granicą i tam Górnik ma już na oku kilku kandydatów do gry. W Czechach i na Słowacji klub szuka bramkostrzelnego napastnika.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online