Pazdan nie przejmuje się falą krytyki

Pytanie, jakim cudem piłkarz Górnika Zabrze jest w szerokiej kadrze Leo Beenhakkera, rozbrzmiewa coraz donośniej - pisze "Przegląd Sportowy". - Skoro Pazdan gra w reprezentacji, to z powodzeniem mógłby w niej grać Piotr Polczak - przyznał ostatnio zawodnik Cracovii Dawid Tupalski, który dwa tygodnie temu, w meczu Pasów z Górnikiem, widział Pazdana słaniającego się na nogach i popełniającego błędy. 

Pazdan falą krytyki się jednak nie przejmuje, a jedynie wyjaśnia, co się z nim dzieje. - Po meczu z zagranicznymi gwiazdami Orange Ekstraklasy czułem, jak siły mnie opuszczają. Byłem zmęczony, nie tyle graniem, co podróżami. Zresztą profesjonalista nie może się tłumaczyć tym, iż granie co trzy dni sprawia mu kłopot - zauważa zabrzanin.

W przypadku młodego zawodnika granie rytmem środa-sobota to mocny cios dla organizmu. - Wiem coś o tym. Pamiętam, jak w Schalke graliśmy co trzy dni, i jak wielkie kłopoty miałem, żeby się do tego dostosować - zauważa obrońca Górnika Tomasz Hajto.

- Na szczęście Michał ma trenera Ryszarda Wieczorka, który doskonale wie, jak dozować trening. Z drugiej strony organizm piłkarza potrzebuje czasu, by z ekspresowym tempem się oswoić - dodaje dyrektor klubu Krzysztof Hetmański.

Pazdan jest przekonany, że trudy grania znosi coraz lepiej. - Wtedy, z Cracovią, faktycznie mi nie wyszło, i nie mam zamiaru się tłumaczyć. Zresztą krytykę znoszę dobrze, bo ja wcale tych uwag nie czytam. Wiem, jak jest źle. Poza tym słucham trenera, bo on zna mnie najlepiej. A Euro? Nie podpalam się. Jak pojadę, będzie dobrze, jak nie, to świat mi się na głowę nie zawali. Pół roku temu grałem w trzeciej lidze, więc każdy dar losu przyjmę ze spokojem - podkreśla.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online