Jutro mecz Odra - Górnik

Do kolejnych derbów naszego regionu oba zespoły przystąpią w poczuciu zadowolenia. Odra przywiozła punkt z krakowskiej Wisły, natomiast Górnik pokonał na wyjeździe Polonię Bytom po pamiętnym golu Tomasza Hajty, strzelonym z 60 metrów. 

Ostatni mecz obu drużyn w Wodzisławiu rozegrany niespełna rok temu zakończył się bez bramek. W barwach Górnika zagrali Błażej Radler, Damian Seweryn i Bartłomiej Socha, jutro ta trójka stanie po drugiej stronie barykady.

- Rok temu rzeczywiście grałem jeszcze w barwach Górnika i muszę powiedzieć, że był to dla mnie bardzo przyjemny okres - wspomina Socha. - Jestem wychowankiem Górnika i może dla tego mam taki sentyment dla tego klubu. Teraz jednak gram dla Odry i chciałbym, aby ten klub wygrywał i w tabeli zajął jak najwyższe miejsce. Mam nadzieję, że dostaną szansę od trenera i zagram przeciwko Górnikowi.

Odra ostatnio zbiera pochlebne recenzje. Podopieczni Janusza Białka wygrali z GKS Bełchatów, a przed świętami sprawili sympatykom mały prezent, remisując w Krakowie z Wisłą. Odra jako jedyny do tej pory zespół Orange Ekstraklasy odebrał punkty wiślakom na ich stadionie.

- Ten remis kosztował moich zawodników dużo sił, dlatego mieli trochę więcej czasu na odpoczynek - mówi trener Białek.

- Przygotowania do spotkania z Górnikiem rozpoczęliśmy we wtorek, a ponieważ gramy w niedzielę, nasz cykl nie został zakłócony. Mimo, że mecz z Wisłą był ostry, momentami nawet brutalny, nikt z zawodników nie ucierpiał - stwierdził Janusz Białek, który ma do dyspozycji niemal wszystkich zawodników. Za czerwoną kartkę w Krakowie musi jedynie pauzować Jakub Biskup. Szkoleniowiec Odry liczy, na kolejny dobry występ Adama Stachowiaka, który był bohaterem ostatniego meczu.

- Mam nadzieję, że po tym meczu też zachowa czyste konto - dodaje trener. - O strzały Tomka Hajty nie musi się bać, bo zrobimy wszystko, aby go nie dopuścić bliżej niż 60 metrów do naszej bramki. Szkoleniowiec liczy, że jego zespół podtrzyma dobrą passę i nie interesuje go, że w ostatnich spotkaniach z Górnikiem wodzisławianom szło "pod górkę". - Nie myślę o tym zupełnie, liczy się, to co jest obecnie - kończy trener Białek.

Opiekun rywali, Ryszard Wieczorek, często na zasadzie pierwszego skojarzenia, wymieniany jest właśnie w kontekście Odry. W tym klubie przez wiele lat najpierw kopał piłkę, a potem siedział na ławce trenerskiej. Co ciekawe, w swojej późniejszej karierze szkoleniowej, w Wodzisławiu jeszcze nie przegrał.

- I mam nadzieję, że ta seria będzie kontynuowana, chociaż oczywiście do Odry czuję duży sentyment - nie ukrywa Wieczorek.

Jego piłkarze chcą natomiast udowodnić, że są coraz bliżej ustabilizowania wyjątkowo chwiejnej wiosennej dyspozycji. Szkoleniowcom na pewno jednak nie pomaga w tym hurtowa ilość powołań dla piłkarzy z Zabrza do różnych reprezentacji narodowych.

- Tym razem Adam Danch i Dawid Jarka wracali z występu kadry młodzieżowej z Anglii, Tadas Papeczkis z Litwy, gdzie miał mecz z Azerbejdżanem, a Michał Pazdan z Krakowa, bo był w zespole Leo Beenhakkera - wylicza kierownik drużyny, Jan Zieleźnik.

Do kłopotów związanych z ich absencją na treningach, doszła też przymusowa pauza za kartki Piotra Gierczaka.

- Ale do zdrowia wraca Patrik Pavlenda - poprawia bilans Zieleźnik.

Zabrzanie przyjadą na Odrę w optymistycznym i bojowym nastawieniu.

- Na pewno nie będziemy się bronić - zapowiadają trenerzy, a to dobrze wróży spotkaniu.

W Wodzisławiu zapowiada się tym razem nie tylko ciekawy mecz, ale także rekord frekwencji w tym sezonie za sprawą dwóch tysięcy biletów, jakie gospodarze przekazali kibicom gości.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online