Forum
 

Jarka: Górnik to mój klub

Dawid Jarka lubi grać z Cracovią. Napastnik Górnika Zabrze strzelał gole krakowianom rok temu, zarówno wiosną, jak i jesienią. Nieco ponad tydzień temu Jarka pogrążył zespół Stefana Majewskiego w ćwierćfinale Pucharu Ekstraklasy zdobywając dwie bramki na stadionie przy ul. Kałuży. 

- Można powiedzieć, że od Cracovii wszystko się zaczęło - wspomina Jarka. - Gdy wróciłem z greckiej Larissy do kraju, postanowiłem spróbować szczęścia w Górniku. Byłem na testach i akurat graliśmy spotkanie towarzyskie z Cracovią. Trener Marek Motyka dał mi szansę i choć gola nie strzeliłem, to dostałem angaż w Zabrzu.

Jarka lubi Cracovię, a klub z Krakowa lubi Jarkę. W styczniu prezes Janusz Filipiak zaoferował milion złotych za transfer tego piłkarza. - To było miłe, ale nie traktowałem tej propozycji poważnie, bo ja jestem chłopakiem ze Śląska, a Górnik to mój klub - mówi piłkarz.

Inna sprawa, że za propozycją Cracovii stał menedżer zawodnika Jarosław Kołakowski. Chciał się on odegrać na Górniku, z którym przegrał sprawę przed Wydziałem Dyscypliny PZPN. Kołakowski chciał udowodnić, że umowa napastnika z klubem została sfałszowana.

Jarka nie chce już wracać do tej sprawy. Skupia się na grze i walce o tytuł króla strzelców.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online