Forum
 

Górnik - fabryka kadrowiczów

W ciągu pół roku aż siedmiu piłkarzy Górnika sprawdził Leo Beenhakkera. Z pozostałych pierwszoligowych klubów Górnego Śląska i Zagłębia raptem jednego. Dlaczego?
Asystenci Beenhakkera, Bogusław Kaczmarek i Adam Nawałka, wyjaśniają, że Górnik stanowi modelowy przykład udanej współpracy. Chwalą zabrzański klub za selekcję i prawidłowe prowadzenie zawodników. - Atutem Górnika jest nie tylko trener Ryszard Wieczorek, ale i jego asystent Marek Kostrzewa. On, jak mało kto, potrafi znaleźć wspólny język z młodymi - zachwala Kostrzewę Kaczmarek. Ale w tym akurat nie ma niczego dziwnego. Panowie przez wiele lat ze sobą współpracowali. W kilku kolejnych klubach Kostrzewa był asystentem Kaczmarka. Obaj wciąż często się kontaktują, wymieniają uwagi, a Kaczmarek na bieżąco jest informowany o formie piłkarzy Górnika.

- Nie posunąłbym się do stwierdzenia, że powołania dla zabrzan to efekt znajomości - mówi działacz Ruchu, Dariusz Gęsior, niejako uprzedzając pytanie o bliską znajomość Kostrzewy z Kaczmarkiem. - W końcu Górnik jesienią grał naprawdę bardzo dobrze. Zresztą w kadrze za obserwacje na Śląsku odpowiadał Nawałka - dodaje Gęsior.

Co jednak kryje się pod hasłem selekcja i odpowiednie prowadzenie? Co takiego Górnik w sobie ma, czego nie mają inne kluby Śląska i Zagłębia? Po pierwsze, z pewnością to, że organizmy piłkarzy Górnika są stale monitorowane. Wieczorek lubuje się we wszelkiego rodzaju badaniach. Uważa że są one podstawą dobrego przygotowania, dlatego w Górniku nie żałują na badania pieniędzy. - Już w Kielcach potrafiłem przygotować piłkarzy dla reprezentacji - przypomina Wieczorek, rzucając nazwiska Pawła Golańskiego, Grzegorza Bonina czy Marcina Kaczmarka.

źródło: Przegląd Sportowy



Redakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

















Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online