Złoty rocznik

Adam Danch i Dawid Jarka są piłkarzami Górnika, natomiast Daniel Feruga, Mateusz Struski oraz Marcin Sobczak - Ruchu. Jeszcze kilka lat temu stanowili jedną drużynę.
Połączył ich Gwarek Zabrze. Na co dzień trenowali ze sobą, chodzili do szkoły i mieszkali w tym samym internacie. Dawid Jarka i Marcin Sobczak są starsi o rok, dlatego trzymali się razem. Był moment, kiedy tworzyli linię ataku Gwarka. - Nastrzelaliśmy wtedy trochę bramek. Szkoda, że Marcin nie może zagrać w niedzielę z powodu kartek - żałuje Jarka.

O ile młodzi zawodnicy Górnika - Jarka i Adam Danch - stanowią już o sile zespołu zabrzańskiego, o tyle ich koledzy grający teraz w Chorzowie muszą dopiero powalczyć o jedenastkę. Daniel Feruga zadebiutował ostatnio w I lidze w meczu z Zagłębiem Sosnowiec. - Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Nie potrafię się już doczekać niedzieli. Marzę, aby rozegrać pełne 90 minut, ale wiem, że to nierealne - przyznaje 20-latek. Feruga - razem z Danchem oraz Mateuszem Struskim i Sobczakiem - wywalczyli w 2006 roku mistrzostwo Polski juniorów starszych. - Dawid rozstał się z nami nieco wcześniej, bo wyjechał do Grecji - przypomina Feruga.

- Zmierzaliśmy po ten tytuł jak burza. Już wtedy było wiadomo, że to nadspodziewanie utalentowana drużyna. Wygrywaliśmy mecz za meczem. Mam dużą satysfakcję, że ci chłopcy już w tak młodym wieku mają szansę zagrać w derbach Śląska - nie ukrywa Janusz Kowalski, który szkolił całą piątkę w Gwarku. Mecz będzie oglądał w telewizji.

- Jestem przekonany, że to my wygramy derby. Nie ma innej opcji - mruży oko Feruga. Ale na jego zaczepkę szybko odpowiadają zabrzanie. - Będzie okazja, aby udowodnić chłopakom, kto gra w lepszym klubie - zaciera ręce Jarka. Wczoraj obaj z Danchem odwiedzili szkołę, do której chodzili jako juniorzy Gwarka. - Życzyłem im, aby wygrali 6-4. Mam nadzieję, że nie zawiodą tak licznej publiczności - dodaje Kowalski.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online