Stanisław Oślizło: Wspomnień czar

Mecze Ruchu z Górnikiem to prawdziwa klasyka polskiej ligi. Ile razy decydowały o mistrzostwie kraju,jak wiele się w tych meczach działo... Chyba nie ma kibica, który nie wspominałby któregoś z tych spotkań, to taki prawdziwy czas piłkarskich wspomnień - mówi Stanisław Oślizło, legendarny piłkarz zabrzańskiego klubu, a obecnie jego rzecznik. 

Dla Oślizły spotkania z "niebieskimi" były wyjątkowe.

- Nasze dwa kluby zawsze rywalizowały, ale też wzajemnie szanowały. Ruch to wielka firma, zawodnicy obu zespołów dominowali w reprezentacji kraju, przyjaźnili się ze sobą, ale w lidze nie było sentymentów. Przed tymi meczami trenerzy nie musieli nas specjalnie mobilizować i przyznam, że jak teraz patrzę na swoich nas-tępców, to mam wrażenie, że ta atmosfera znowu wróciła. Jest też szansa, że już wkrótce znowu będą to najważniejsze mecze w Polsce, których stawką będzie coś więcej niż tylko ligowe punkty, bo w obu klubach idzie ku lepszemu - mówi Oślizło.

Rzecznik Górnika liczy, że na trybunach Śląskiego spotka wielu kolegów z dawnych lat. Dodaje też, że ucieszyła go decyzja o późniejszej niż pierwotnie planowano, godzinie rozegrania jutrzejszego spotkania.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online