Forum
 

Grają o swoją przyszłość

W Zabrzu i Chorzowie dość już mają marazmu i ligowej przeciętności. Górnik i Ruch marzą, by wróciły lata świetności, a derby były jednym z najważniejszych piłkarskich wydarzeń w Polsce.
Trenerami, którzy próbują odbudować potęgę śląskich ekip są Ryszard Wieczorek i Duszan Radolsky. Ale atmosfera w obu zespołach jest gorąca i nie można wykluczyć, że po kilku niepowodzeniach, obaj trenerzy mogą stracić posadę. Nie można wykluczyć nawet takiej sytuacji, że któryś z nich będzie musiał odejść już po przegranych derbach.

Polak i Słowak bardzo się różnią. Trener Wieczorek stale monitoruje organizmy zawodników i dba o to, by nie przesadzić z obciążeniami treningowymi. Podobnie robił w Kielcach, a Korona słynęła w naszej lidze z dobrej wytrzymałości i waleczności. ten system przeniósł do Zabrza.

Z kolei o Radolskim mówią, że jest katem, który lubi piłkarzom porządnie dać w kość. W Grodzisku, gdzie poprzednio pracował, w pewnym momencie zarzucono mu, że zamęczył zawodników. Zespół został rozbity przez kontuzje i Radolsky musiał odejść. Jednak, bez względu na to, co by nie powiedzieć o jego metodach treningowych, wszyscy widzą, że piłka jest pasją Słowaka. Radolsky futbolem żyje, i jak sam twierdzi ma plan, który jego zdaniem pomoże Niebieskim wyjść na prostą.

- Ale na ten moment bronimy się przed spadkiem. To znaczy starsi zawodnicy ratują nam ligę, ale przy ich boku dojrzewają młodzi, którzy przydadzą się drużynie za jakiś czas - wyjaśnia szkoleniowiec, który dziś jest na takim etapie, na jakim był, pół roku temu Wieczorek.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online