Forum
 

Odliczamy godziny dzielące nas od Wielkich Derbów Śląska

Kibice Ruchu i Górnika odliczają już godziny dzielące nas od Wielkich Derbów Śląska. Pierwszy gwizdek sędziego rozlegnie się w niedzielę o godzinie 16.00, ale bramy Stadionu Śląskiego otwarte zostaną już w południe, aby 41 tysięcy kibiców mogło spokojnie zająć miejsca na trybunach. 

W obu klubach panuje przed tym spotkaniem maksymalna mobilizacja.

- Wszyscy w naszej szatni czują jak ważny jest to mecz. Górnik jest odwiecznym rywalem Ruchu, a dla mnie jako wychowanka "niebieskich", nie ma na boisku większej radości od pokonania zabrzan - powiedział kapitan Ruchu Wojciech Grzyb.

Wagę derbów czuje też szkoleniowiec chorzowian Duszan Radolsky.

- Jako trener prowadziłem już drużyny w derbowych meczach na Słowacji, w Czechach czy w Polsce. W mojej ojczyźnie największe zainteresowanie wywoływały zawsze pojedynki drużyn z Bratysławy. Pamiętam, że na Slovanie było 30 tys. ludzi. Przy 40-tysięcznej widowni jeszcze nie prowadziłem zespołu. Cieszę się, że zainteresowanie spotkaniem z Górnikiem jest tak duże i od miesiąca mówi się tylko o nim. Przestrzegam jednak zawodników, że w tej gorącze muszą zachować spokojną głowę - stwierdził trener Radolsky.

Atmosfera derbów podziałała nawet na obcokrajowców grających w drużynie Ruchu.

- Mimo, że jestem Słowakiem, to derby z Górnikiem są dla mnie najważniejszym meczem w karierze. Kiedy patrzę na to, co się dzieje w internecie i jak podchodzą do tego kibice, to nie może być inaczej - powiedział Pavol Balaz.

W Zabrzu czas dzielący nas od derbów niecierpliwie odlicza dyrektor Górnika Krzysztof Hetmański.

- Taki mecz sprawia, że wszystkim osobom związanym z klubem podnosi się adrenalina, bez względu na to czy jest się piłkarzem, trenerem, kibicem czy działaczem. Mam nadzieję, że będzie to wspaniałe widowisko - tak na boisku jak i na trybunach. Niech cała Polska zobaczy, że na Śląsku można zorganizować zarówno wielkie derby jak i mecze Euro 2012 - powiedział dyrektor Hetmański.

Niedzielnym meczem żyje już także trener Górnika Ryszard Wieczorek będący rodowitym Ślązakiem.

- To w tej chwili najważniejsze wydarzenie nie tylko dla naszego regionu, ale dla całej polskiej piłki. W takim spotkaniu zawodnikom nie wypada zagrać inaczej niż z maksymalnym zaangażowaniem i determinacją. Gramy o prestiż, ale oprócz tego mamy również swoje cele w lidze i dlatego bardzo chcielibyśmy zdobyć w niedzielę trzy punkty - stwierdził szkoleniowiec Górnika.

Czwórka zabrzańskich zawodników grała we środę w reprezentacji Polski w meczu z Estonią. Michał Pazdan zaliczył całe spotkanie, Mariusz Pawelec wystąpił w I połowie, a Konrad Gołoś i Tomasz Zahorski weszli na murawę w 63 minucie gry i ten ostatni strzelił nawet gola.

- Pobyt na zgrupowaniu reprezentacji i występ w spotkaniu z Estonią dał nam wszystkim sporo pozytywnej energii. Mam nadzieję, że spożytkujemy ją w niedzielę z korzyścią dla Górnika na Stadionie Śląskim - stwierdził Konrad Gołoś.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online