Ekspresem do kadry

Kibice Górnika Zabrze mówią o nim, że jest szybszy od wiatru. Adrian Sikora - napastnik zabrzańskiego klubu gra w pierwszej lidze dopiero od marca tego roku. Wystarczająco długo, by... otrzymać powołanie do kadry na mecze z Maltą i Litwą.
» Czy wyjazd na Maltę w towarzystwie czterech znanych napastników: Niedzielana, Rasiaka, Żurawskiego i Jelenia ma być pana promocją przed transferem do innego klubu?
- Z Górnikiem jestem związany jeszcze dwuletnim kontraktem i nie mam zamiaru szukać szczęścia gdzie indziej. Na razie wszystko układa się po mojej myśli. Mam wielką frajdę, że trener Janas mnie dostrzegł i obdarzył zaufaniem. Jeleń jest typem przebojowca-technika, Żurawski imponuje skutecznością strzelecką, atutem Rasiaka jest lewa noga i głowa, a Niedzielana szybkość. Fajnie będzie się sprawdzić w takim towarzystwie! » Jakie ma pan szansę, by przynajmniej jednemu z nich dorównać?
- Powiem nieskromnie, że Niedzielan może jest ode mnie szybszy, ale szybkość to także moja bardzo silna strona. Wiosną i jesienią strzeliłem łącznie 10 goli. A w przyszłym roku na pewno będę grał lepiej i skuteczniej.
» W zeszłym roku grał pan w II-ligowym Podbeskidziu Bielsko-Biała, czy trudno było zaaklimatyzować się w ekstraklasie?
- Jestem wychowankiem Czantorii Nierodzim - małego klubu z miejscowości z której pochodzę. Potem grałem w Kuźni Ustroń, Beskidzie Skoczów i Podbeskidziu Bielsko-Biała. Przeszedłem twardą szkołę piłkarskiego życia. Dlatego debiut w ekstraklasie nie był taki straszny. Poradziłem sobie.
» Czy oferta Górnika była jedyną z pierwszoligowego klubu?
- Miałem jeszcze propozycję z GKS Katowice i Szczakowianki Jaworzno. Wybrałem Górnika i nie żałuję. Gram w pierwszej lidze, trafiłem do kadry. Wszystko odbyło się w ekspresowym tempie.

źródło: Fakt
nadesłał: MartenRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online