Adrian Sikora nie drży przed Janosikiem

Kłopoty zdrowotne Mirosława Szymkowiaka i Macieja Żurawskiego sprawiły, że Paweł Janas musiał dokonać dodatkowych powołań na towarzyskie mecze z Maltą (11 grudnia) i Litwą (14 grudnia).
Trener sięgnął po debiutantów. Swoje umiejętności będzie mógł zaprezentować m.in. Adrian Sikora (23 lata, Górnik Zabrze). - Ale jestem szczęśliwy! - takie były pierwsze słowa Sikory, zapytanego o powołanie do kadry.
- O decyzji Pawła Janasa dowiedziałem się we wtorek późnym wieczorem z telegazety. Co prawda, ktoś wcześniej do mnie dzwonił, ale nie zdążyłem odebrać telefonu.
Piłkarz nie ukrywa, że radość przeplata się z obawą przed debiutem. Po pierwsze, w ekstraklasie gra dopiero rok.
- Po drugie, na pewno znajdą się zaraz ci, którzy będą się pytać, dlaczego właśnie ja - mówi. - Jestem jednak na to przygotowany. Na falę krytyki także.
Po trzecie, nigdy wcześnie nie miał możliwości spotkania Pawła Janasa.
- Nie drżę przed nim, ale to zawsze nowy trener i zawsze towarzyszy temu stres - dodaje Sikora.
Piłkarz już we wtorek do późnej nocy odbierał gratulacje od znajomych. Wczoraj od kolegów i działaczy z Górnika.
- Pierwszy zadzwonił do mnie kolega z Bielska-Białej. Też przeczytał telegazetę - dodaje. - Później dostawałem SMS-y. Wszyscy się cieszyli.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online