Sytuacja finansowa w Górniku

Główny udziałowiec Górnika, Marek Koźmiński, nawiązał współpracę z zagranicznym funduszem inwestycyjnym, który ma partycypować w zakupach nowych piłkarzy. Koźmiński szukał nowych zawodników m.in. podczas pobytu w Brazylii. Trener Waldemar Fornalik pojechał "podglądać" nowoczesne metody treningowe do Włoch, a dla wyselekcjonowanej grupy młodych piłkarzy z całej Polski zabrzanie zorganizowali "casting" w Zielonej Górze. 
"Sytuacja w klubie jesienią była lepsza niż w poprzednim sezonie. Wynikało to m.in. ze zmiany głównego udziałowca. Syn nie jest jednak osobą na tyle majętną, żeby samodzielnie utrzymywać klub. Do bieżących wydatków dochodzą bowiem zaszłości po poprzednikach. Aby wyjść na zero potrzebujemy jeszcze od sześciu miesięcy do roku. Wszystko zależy od naszej operatywności i stanu rynku reklamowego. Na razie, mimo doniesień o wzroście gospodarczym, w reklamie niewiele się zmieniło. Mam nadzieję, że w miarę zbliżania się pierwszego maja (wstąpienie Polski do UE) sytuacja w tej kwestii będzie się poprawiała" - powiedział prezes Górnika i PLP Zbigniew Koźmiński.

Jego zdaniem klubom nie przeszkadzają aktualne rozwiązania prawne. "Głównie chodzi o ludzi i ich chęć zaangażowania się sport. U nas sport jest dla decydentów sprawą mało istotną. Pierwszym z brzegu dowodem tego jest stan obiektów sportowych na których gramy. Przecież na całym świecie stadiony są budowane nie przez klubu ale staraniem odpowiednich władz" - dodał Z. Koźmiński.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online