Jego egoizm już nie razi

W Wiśle Kraków Konrada Gołosia nazwano boiskowym egoistą i bez żalu oddano go do Górnika. Na Roosevelta pozwalają mu grać odważnie, a pomocnik trafił do reprezentacji. Widać, że jeden z najzdolniejszych trenerów młodego pokolenia Maciej Skorża też popełnia błędy. 

A może po prostu Górnik okazał się dla piłkarza miejscem, w którym wszystkie blokady puściły i wreszcie pokazał to, na co go naprawdę stać?

– To pewne, że Skorża się pomylił – nie ma wątpliwości legenda i rzecznik prasowy Górnika Stanisław Oślizło. – Tyle, że to nie jest zarzut. Gołoś od pewnego czasu, i o tym się głośno mówiło, miał problem z taktyką. Skorża na pewno próbował to zmienić i w końcu, zrezygnowany, machnął ręką. Trener Górnika Ryszard Wieczorek poświęcił więcej czasu na zmianę mentalności piłkarza i na tym wygrał – przekonuje Oślizło.

Metamorfoza Gołosia to jednak sprawa o wiele bardziej złożona. Trener Wieczorek podaje kilka powodów, dla których przemiana była możliwa.

– Wady Konrada, czyli skłonności do gry nazbyt indywidualnej, uczyniłem zaletę – rozpoczyna Wieczorek. – Dużo osiągnąłem ustawiając Gołosia na prawej pomocy u boku Jerzego Brzęczka. Mogę teraz zdradzić, że były reprezentant Polski miał jesienią Konrada na oku. Jurek wie bowiem, jak ja wyobrażam sobie grę Górnika i często, oczywiście słownie, korygował zagrania Gołosia – opowiada trener.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online