Produkują piłkarzy dla kadry

Tomasz Zahorski (fot. Przegląd Sportowy)W ostatnich sezonach piłkarze z Roosevelta, niemal na kolanach, prosili o pozwolenie na transfer do bogatszych polskich klubów. Ziemią obiecaną był dla nich np. Groclin. A teraz, po wejściu firmy Allianz, Górnik stał się jednym z ulubionych klubów Leo Beenhakkera. Zabrze znów, jak w latach 70-tych i 80-tych, ma kilku reprezentantów. 

Przed sezonem zakładano, że ma być miejsce w środku tabeli, bo takie było życzenie głównego sponsora. Allianz wyłożył dwa miliony złotych na transfery, pozyskano niemal całą nową „jedenastkę”. I cel udało się zrealizować. Ale tego, że Górnik będzie miał aż pięciu zawodników, którymi interesuje się selekcjoner biało-czerwonych, nikt nie mógł się spodziewać.

Beenhakker wyciągał coraz to nowych zawodników, z największej obecnie siły Śląska. Powołania dla Konrada Gołosia i Tomasza Zahorskiego to był prawdziwy szok. Pierwszego pozbyto się z Wisły Kraków, bo trener Maciej Skorża przyznał, że nie potrzebuje takiego egoisty. Zahorski, choć uznawany za wielki talent, nie strzelał bramek, a w przypadku napastnika to jest poważny problem. Na dodatek, gole jak na zawołanie, zdobywał inny atakujący Górnika Dawid Jarka.

– Moim zdaniem Tomka powołali właśnie dlatego, że nie strzela – przekonywał Wieczorek i przy okazji wyszło na jaw, że myśli podobnie, jak Beenhakker. Wieczorek dobierał poszczególne ogniwa do drużyny, tak by ułożyły się w logiczną całość. Zahorski grający dobrze tyłem do bramki, świetny w grze głową i niezły w rozegraniu piłki znakomicie uzupełniał się z "sępem" pola karnego Jarką. Podobny schemat budowy był w każdej innej formacji.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online