Gołoś: W Zabrzu czuję się bardzo dobrze

Konrad Gołoś (fot. drożdżal) Konrad Gołoś ma nadzieję, że szybko wróci do gry. Pomocnik Górnika już rozpoczął rehabilitację.
Spotkanie z Wisłą Kraków oglądał z trybun. Kolejny mecz Górnika - w Warszawie z Legią, także będzie obserwował jako kibic. Konrad Gołoś przed tygodniem przeszedł zabieg zszycia łąkotki. 

- Rehabilitacja może potrwać od dwóch do czterech miesięcy - mówi pomocnik zabrzan. - Drobne ćwiczenia zacząłem wykonywać już w ostatni poniedziałek i trochę spuchło mi kolano... Może tak to ma wyglądać... Kiedyś już miałem wykonywany podobny zabieg i wtedy wyglądało to trochę gorzej, więc teraz jestem dobrej myśli.

- Kiedy pan rozpocznie treningi?

- Chciałbym przygotowywać się już razem z drużyną do rundy rewanżowej. Ale najważniejsze, aby wszystko dobrze się zrosło. Dlatego nie ma co niepotrzebnie szaleć, by potem dłużej czekać na powrót do gry.

- Mecz z Wisłą oglądał pan z trybun.

- To było dla mnie ciężkie spotkanie... Wiadomo, że do Wisły czuję olbrzymi sentyment (Gołoś jest wypożyczony z Wisły do Górnika, red.), kibicuję tej drużynie w walce o mistrza Polski. Ale w niedzielę trzymałem kciuki za Górnika. O naszej porażce zadecydowały proste błędy, które rywal wykorzystał bezlitośnie. A odrobić straty z takim zespołem jak "Biała Gwiazda" jest bardzo ciężko.

- Nie wystąpi pan w sobotnim spotkaniu z Legią.

- Żałuję, bo bardzo chciałem zagrać na Łazienkowskiej. Jadę z kolegami do Warszawy i będę ich dopingował. Mogłem przełożyć zabieg - wtedy mógłbym zagrać z Legią. Ale odwlekać wszystko o dwa tygodnie z powodu jednego meczu (w kontrakcie jest zapis, że nie mógł grać przeciwko Wiśle, red.) nie miało sensu. Nigdy nie wiadomo, czy uraz nie pogłębiłby się - to raz, a dwa - później rozpocząłbym rehabilitację. A tak już zacząłem się ruszać. Bo proste ćwiczenia wykonuję także w domu, by nie stracić mięśni.

- Zostanie pan w Zabrzu?

- Przyznam szczerze, że bardzo dobrze się tu czuję. Jednak to czy zostanę w Zabrzu, nie zależy tylko ode mnie. Muszą dogadać się działacze. Wiadomo - Wisła to walka o mistrza Polski. Górnik - to dopiero początek budowania silnej drużyny, która za rok, dwa będzie walczyła o podium. Dla zabrzan to początek drogi. Jeszcze raz powtórzę: w Zabrzu jest mi dobrze, ale wszystko w rękach działaczy.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online