Zahorski: Piłka dobrze mi siadła

"Beenhakker się pomylił i zamiast Jarki powołał Zahorskiego" - śmiali się nie tak dawno kibice i dziennikarze, gdy Leo Beenhakker powołała anonimowego piłkarza na mecze z Kazachstanem i Węgrami. Okazało się, że o żadnej pomyłce nie może być mowy, a sam napastnik Górnika Zabrze pokazał w piątek, że wie na czym polega strzelanie bramek. 

- Mam ogromną satysfakcję, bo są to moje pierwsze bramki na stadionie Górnika. Do tej pory strzelałem na wyjazdach, a bardzo chciałem się przełamać przed naszą publicznością. Chciałem pokazać, że w Zabrzu też potrafię strzelać bramki.

Ta druga bramka ozdobiłaby największe stadiony świata. Jak wyglądała ona z Pana perspektywy?
- Cóż mogę powiedzieć? Siadła mi dobrze na lewej nodze i bardzo się cieszę, że w ten sposób zdobyłem bramkę.

Jako najlepszy zawodnik meczu otrzymał Pan żywego koguta. Co zamierza Pan z nim zrobić?
- Cóż, nie posiadam żadnego gospodarstwa. To mój pierwszy kogut i chyba będę musiał go komuś oddać. Nie jestem za zabijaniem zwierząt, więc niech będzie on raczej do hodowli niż na rosół.

Mimo wygranej, nie było to łatwe spotkanie.
- Wiedzieliśmy, że będzie to ciężki mecz i rzeczywiście taki był. Do tej pory mówiło się o nas, że nie umiemy grać z zespołami z tzw. górnej półki, a Bełchatów na pewno należy do tych drużyn. Czekał nas zatem kolejny mecz prawdy, czy możemy nawiązać walkę z czołówką, czy nie. Ten mecz pokazał, że z dobrymi drużynami też możemy walczyć o trzy punkty. Początek był ciężki, ale po strzeleniu pierwszej bramki, grało nam się trochę lepiej. Gdy było nas o jednego więcej na boisku, graliśmy już na luzie.

źródło: Piłka NożnaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online