Forum
 

Zahorski: Chciałbym strzelić Węgrom gola

Kuras przegonił go z Bełchatowa, a Skorża z Groclinu. Tymczasem Beenhakker jest Zahorskim zachwycony. Kto ma rację?
To najbardziej kontrowersyjne powołanie w trakcie kadencji Leo Beenhakkera. Kiedy Holender ogłosił, że bierze do kadry Tomasza Zahorskiego z Górnika Zabrze, podniósł się niesamowity krzyk. Bo szansę dostał napastnik, który w tym sezonie nie strzelił w lidze gola, a pominięto najlepszych strzelców ekstraklasy.

Miejsce dla Macedończyka
- Na początku trochę byłem zirytowany, że tak się mnie czepiają. W końcu dałem sobie jednak spokój, a na treningach pokazałem Leo Beenhakkerowi, że nie pomylił się, dając mi szansę - przekonuje "Zahor", który nie ma szczęścia do polskich trenerów.

Najpierw z trzecioligowego OKS Olsztyn trafił na testy do Bełchatowa, ale nie zachwycił Mariusza Kurasa, tego samego, który nie poznał się na talencie Błaszczykowskiego. Później "Zahor" błysnął w Groclinie u Czecha Liczki, ale gdy nastał Maciej Skorża, dobre czasy się skończyły.

- Trener powiedział, że Groclin potrzebuje gotowego napastnika i najlepiej, żebym poszedł na wypożyczenie, bo sprowadzają Macedończyka Ivanovskiego. No i poszedłem, do Łęcznej. To była dobra szkoła życia - zapewnia Zahorski. A Groclin i tak wyszedł na swoje. Drzymała kupił go z Olsztyna za 140 tysięcy złotych, a sprzedał do Zabrza za 800 tysięcy.

Zdążył już podpaść Bońkowi
Zahorski ma dopiero 23 lata, a już podpadł legendzie polskiej piłki, Zbigniewowi Bońkowi.

- Rozmawiałem z Bońkiem na temat przejścia do Widzewa, ale wybrałem Zabrze, bo widzę tam większe perspektywy. No i potem pan Boniek był łaskaw powiedzieć, że młody jeszcze jestem, a już żądałem wysokich apanaży. Trochę to śmieszne, że narzekał, bo wcześniej sam się na takie warunki zgodził - opowiada nowe odkrycie Beenhakkera.

Chłopak z okolic więzienia
Na pierwszych zajęciach kadry był onieśmielony. Ale pomogły energiczne zachęty Beenhakkera, który we Wronkach często krzyczał: "Brawo Zahor, brawo!".

- Beenhakker potrafi zmobilizować. Dlatego chciałbym strzelić Węgrom gola. Żeby Leo był zadowolony i żeby krytycy się uciszyli - przyznaje Zahorski, który ma szansę rozsławić swoją rodzinną miejscowość w inny sposób, niż funkcjonuje ona do tej pory. Bo jak na razie Barczewo znane jest bardziej z tego, że jest tam duże więzienie niż z tego, że wykuwa piłkarskie talenty.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2019 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online