Brzęczek: Jechaliśmy na dopalaczach

Jerzy Brzęczek (fot. rzepa / wislakrakow.com)Rozmowa z Jerzym Brzęczkiem, kapitanem Górnika Zabrze.
» Jak pan oceni wielkie śląskie derby?
Jerzy Brzęczek: - Uważam, że było to dla nas bardzo ważne zwycięstwo. Mecz dobrze się ułożył, szybko strzeliliśmy bramkę. Szkoda, że mając przewagę jednego zawodnika i kilka okazji na strzelenie gola, nie podwyższyliśmy wyniku meczu. Niestety, te ostatnie podanie trochę zawodziło. Gdybyśmy strzelili na 2:0 ten mecz byłby dla nas spokojniejszy. Później nasz zawodnik musiał zejść z boiska i mecz się wyrównał. Ruch stworzył kilka sytuacji i mógł doprowadzić do remisu. Powinniśmy z tego wyciągnąć naukę na przyszłość.

» Jak wypadli rywale na waszym tle?
- Ruch bardzo dobrze grał w osłabieniu. Później zostawiliśmy rywalom za dużo miejsca. Wtorkowy mecz w Krakowie kosztował nas dużo sił. Wielu z nas już jechało na dopalaczach, ale pokazaliśmy charakter i to nam wróży dobrze na przyszłość.

» Czy nie uważa pan, że sędzia sprezentował wam karnego?
- Trudno mi powiedzieć. Nie widziałem tej sytuacji. "Jarek" zagrał piłkę obok bramkarza i chciał go obiec. Z tego co widziałem, to Mioduszewski zrobił wślizg, ale nie wiem czy zahaczył Dawida.

» A czerwona kartka dla Moskala?
- W myśl przepisów atak z tyłu może się kwalifikować do czerwonej kartki, ale też trzeba być konsekwentnym i w innych podobnych sytuacjach też wyciągać czerwone kartki.

» Wrócił pan do polskiej ligi po latach gry na zachodzie, więc ma pan jakiś punkt odniesienia, jeśli o sędziowanie chodzi.
- Sędziów też trzeba się starać zrozumieć. Oni są pod dużą presją. To co się ostatnio w polskiej piłce dzieje na pewno im nie sprzyja. Tym bardziej, że wielu z nich ma jeszcze bardzo mało doświadczenia i, tak jak ci młodzi piłkarze, muszą się uczyć na boisku. Mam nadzieję, że poziom sędziowski będzie się podnosił wraz z poziomem polskiej piłki.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]