Lato: Atmosfera nieprawdopodobna

Grzegorz Lato, król strzelców mistrzostw świata z 1974 roku rzadko pojawia się na meczach rozgrywanych na Śląsku. W piątek siadł jednak na trybunach stadionu przy Roosevelta. 

» Podobało się?
Grzegorz Lato: - Tak. Dobry, wyrównany mecz, wielkie emocje. Tylko jeden pan nie dorósł do tego spotkania. Nie można w takim spotkaniu podejmować takiej decyzji, jaką podjął arbiter. Myślę o rzucie karnym. To mógł być kapitalny mecz. Nie wiem czy to kwestia presji, czy po prostu braku umiejętności, ale efekt był opłakany. Zresztą tych błędów było potem znacznie więcej. Wiadomo jak gra się derby, szczególnie teraz, przy takim zainteresowaniu kibiców. Tutaj miał być ktoś z absolutnego topu polskich arbitrów.

» Atmosfera na trybunach?
- Kapitalna. Te tłumy w Zabrzu od dłuższego czasu robią wrażenie, ale tym razem doszedł do tego nieprawdopodobny doping. Widać, że dla tych ludzi to mecz, na który czekali kilka lat. Chciałbym, by mniej było wulgaryzmów, chciałbym, żeby na trybunach siadło jeszcze 2-3 tysiące kibiców z Chorzowa, ale nie narzekajmy. Wniosek jest jeden. Akurat w Zabrzu warto budować nowy stadion, nawet na 25-30000 ludzi.

» Zgodzi się pan, że tutaj mógł paść każdy wynik.
- Tak. Po tym jak grał Ruch - nawet w osłabieniu - twierdzę, że gdyby nie decyzja o karnym, mógł ten mecz wygrać. Ruch mi zaimponował organizacją gry, przejściem z obrony do ataku. Górnik? Widać, że są zalążki nowego grania, które z czasem może być groźne dla każdej drużyny w lidze. Za dużo w tym jeszcze chaosu i niedokładności. Pamiętam też, jakie Górnik grał mecze w minionym tygodniu. I w każdym grał do ostatniej minuty na "maksa". To ogromny wysiłek, a też ponad połowę meczu grali w dziesiątkę.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]