To w końcu derby!

Derby Śląska są dla ogromnej większości mieszkańców tego regionu najważniejszym piłkarskim wydarzeniem roku. Do momentu, gdy ruszyła Młoda Ekstraklasa mówiło się o nich tylko w kontekście piłki seniorskiej. Teraz swoje wielkie derby ma również młodzież. 
W tej serii spotkań czeka nas "klasyk" w Chorzowie, gdzie Ruch podejmie zabrzańskiego Górnika. Czy atmosferę tego spotkania można porównać do tej, jaka towarzyszy derbom w Orange Ekstraklasie? - Musimy podchodzić do każdego spotkania tak samo, ale... to w końcu derby! - mówi pomocnik Ruchu, Michał Brzozowski. - Zwłaszcza, że dotąd nie udało nam się jeszcze zgarnąć kompletu punktów. W poniedziałkowym meczu możemy upiec dwie pieczenie na jednym ogniu - otwiera się przed nami szansa nie tylko na pierwsze zwycięstwo, ale i przede wszystkim pokonanie Górnika.
O poziom spotkania nie martwi się obrońca zabrzan Sylwester Dębowski, który choć pochodzi z Bytomia - z Zabrzem jest związany już od pięciu lat. - Ta potyczka stanowi dla nas duże wyzwanie, dodatkowym bodźcem jest dla nas to, że gramy na wyjeździe. Jestem pewien, że żadna ze stron nie będzie przebierać w środkach. To będzie dobre widowisko. Trzeba pokazać kto jest najlepszy na Śląsku!

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]