Brzęczek przejdzie do historii...

– Staram się kontrolować niecodzienną, ale istotną klasyfikację – który z polskich piłkarzy rozegrał najwięcej meczów na szczeblu ekstraklasy – pisze Roman Hurkowski w "Trybunie". Obojętne, czy tylko w polskiej lidze, czy tylko za granicą, czy tu i tam. W sumie.  I od minionego wtorku mamy taki szczególny stan, że klasyfikację tę otwiera dwóch zawodników – Krzysztof Warzycha i Jerzy Brzęczek, zresztą koledzy z reprezentacji Polski.
Każdy z nich ma w dorobku 555 meczów na najwyższym szczeblu rozgrywek ligowych. O ile jednak Warzycha karierę zakończył przed trzema laty mając ich prawie 40, o tyle 36-letni obecnie Brzęczek wciąż gra i dziś, przy okazji meczu swego Górnika Zabrze z Ruchem Chorzów – największego śląskiego klasyka – ma okazję stać się samodzielnym liderem, rekordzistą.

źródło: TrybunaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]