Forum
 

Innowacje w treningach Wieczorka

Ryszard Wieczorek (fot. korona-kielce.pl)Ryszard Wieczorek stawia na nowoczesne metody szkoleniowe, włącznie z programem komputerowym, z którego korzystał w trakcie zgrupowania na Słowacji. Są już pierwsze efekty – Górnik wygrał wszystkie sparingi. 

Nowy trener Górnika chce być na czasie, jego uwadze nie mogą ujść żadne nowinki. Program sprowadzony ze Szkocji pozwala na symulację różnych, często zaskakujących rozwiązań taktycznych. – Znakomicie się to ogląda, wiele kwestii boiskowych pokazanych jest w bardzo przejrzysty i przystępny sposób – chwali swoje pomoce naukowe Wieczorek. – Gdy ja grałem w piłkę, to czegoś takiego jeszcze nie było.

Wykorzystywanie programów komputerowych do codziennej pracy podoba się dyrektorowi sportowemu klubu, Krzysztofowi Hetmańskiemu, który w trakcie kariery zawodniczej w Bundeslidze poznał niemiecką szkołę, także bazującą na nauce. – Najważniejsze jest to, że Rysiek potrafi korzystać z tego programu – cieszy się Hetmański. – Teraz będzie mógł elementy treningowe pokazywać piłkarzom na ekranie telewizyjnym. Trzeba iść z duchem czasu, by nie zostawać w tyle za Europą.

Szkoleniowiec stawia nie tylko na technikę, ale również psychologię. Piłkarze mogli się o tym przekonać w trakcie obozu w Zlatych Moravcach. – Czas zgrupowania to także czas na zapoznanie się z charakterami piłkarzy. To bardzo ważna sprawa – pisał w swoim blogu Wieczorek, który z internetem jest za pan brat. – Cieszy mnie szczególnie postawa Tomka Hajty i Jurka Brzęczka, którzy doskonale wiedzą, co to znaczy ciężko pracować. Oni są najlepszym wzorem dla młodszych kolegów. Już po kilku dniach pobytu na Słowacji byłem optymistycznie nastawiony do zbliżającej się inauguracji. Ale kibice cały czas powinni pamiętać, że budowanie dobrego zespołu to proces długofalowy. A na spektakularne sukcesy potrzeba czasu.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online