Forum
 

Odbudowa wizerunku

Ryszard SzusterWiele nazwisk padło już w kontekście ewentualnej przeprowadzki do Zabrza. Kilka kontraktów udało się podpisać, w paru innych przypadkach jednak rozmówcy wybrali inne kluby. 
Czy dla prezesa Ryszarda Szustera to powód do niepokoju bądź frustracji?

- W żadnym wypadku. Zresztą ileż było tych przypadków braku porozumienia z piłkarzami do naszej drużyny przymierzanymi?

Zaczęło się od Patryka Rachwała...

- Rachwał - z kartą na ręce - miał kilka różnych propozycji. Wybrał Bełchatów, z którym na razie nie jesteśmy w stanie konkurować na niwie finansowej.

Piotr Celeban był piłkarzem Górnika w 99 procentach. Ale też do was nie trafi...

- Sam sobie wystawił świadectwo własnej powagi, mówiąc w jednym z wywiadów, że nie odpowiada mu klimat na Śląsku. Niczego dodawać nie trzeba.

Ale strata Kamila Witkowskiego - też był ponoć u was jedną nogą - to dla wielu kibiców jednak porażka.

- Nie mieliśmy zamiaru kaperować Witkowskiego za wszelką cenę. Mieliśmy w perspektywie możliwość pozyskania Tomasza Zahorskiego, więc nie stawialiśmy sprawy na ostrzu noża. W zasadzie więc to raczej my - podpisując umowę z tym ostatnim - zrezygnowaliśmy z Witkowskiego, a nie on z nas.

Ostatnie dni to zakusy na Konrada Gołosia, który też miał zadeklarować, że woli pozostać w Krakowie.

- Sprawa wcale nie jest jeszcze przesądzona. Umówieni jesteśmy z nim na dziś. Chciał po prostu jeszcze trochę czasu na zastanowienie. W sumie najważniejsza jest w tej chwili systematyczna praca nad poprawą wizerunku klubu, mocno nadszarpnięta w ostatnich latach. Górnik znów musi mieć opinię firmy, rzetelnej, wtedy procent "udanych strzałów" transferowych na pewno pójdzie w górę.

Można by to zrobić na przykład za pomocą "kominów finansowych", ale... nie o to panu chodzi.

- Nie będzie ich w Górniku dla nowych piłkarzy. Różnice w kontraktach oczywiście będą, bo różnice są w umiejętnościach piłkarzy. Ale sięgać będą co najwyżej 30 procent przy założeniu, że płacić będziemy przede wszystkim za pracę dobrze wykonaną na murawie, w meczu ligowym.

źródło: Sport
nadesłał: MartenRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online