Forum
 

Tajemnicza kontuzja Buśkiewicza

Do Zabrza trafił latem z Polonii Warszawa. Młody, utalentowany napastnik liczył, że będzie jednym z podstawowych zawodników drużyny Waldemara Fornalika. Tymczasem Paweł Buśkiewicz (20 lat) jak na razie wystąpił w Górniku raptem w czterech meczach. Aby była pełna jasność na murawie pojawiał się tylko jako zmiennik. 
- W sumie rozegrałem może jakieś pół godziny - mówi Buśkiewicz. - Grałem w meczach z Lechem, Polkowicami, Wisłą Kraków i później miałem przerwę spowodowaną kontuzją. Teraz wystąpiłem dopiero w Łęcznej.

- Co to za kontuzja?

- Nie wiem. Odczuwam bóle mięśni brzucha. Byłem w klinice w Warszawie i w Austrii. Nikt nie potrafił dokładnie powiedzieć, co mi jest. Postawiono diagnozę, że to może być coś z jelitami. Jednak to tylko przypuszczenie. Ból nadal mi trochę doskwiera, ale mogę grać. Mam nadzieję, że po rundzie jesiennej będę mógł spokojnie to wyleczyć.


- Czy tylko kontuzja spowodowała, że grał pan tak rzadko?

- Myślę, że nawet gdybym był zdrowy też bym nie grał. Konkurencja w Górniku, jeżeli chodzi o atak jest bardzo duża. W składzie jest wielu napastników, w tym kilku obcokrajowców.


- Jest pan od nich gorszy?

- Na pewno nie. Jednak ja nigdy nie miałem szansy gry od pierwszej do ostatniej minuty. Byłem tylko zmiennikiem. Myślę, że gdybym ją dostał, to bym ją wykorzystał.


- Czy wiosną nadal będzie pan grał w Górniku?

- Na razie chcę do końca wyleczyć kontuzję. Jeżeli będę w pełni sił, to wówczas zastanowię się nad tym. Jestem jednak bliski wyjazdu z Zabrza. Co prawda mam tu kontrakt podpisany na trzy lata, ale to byłoby bez sensu, aby klub mi płacił, a ja siedział na ławie lub grał tylko w rezerwach. Górnikowi to też się nie opłaca.


- Pański menadżer, Jarosław Kołakowski już coś panu znalazł?

- Nie chcę na ten temat nic mówić. W tej chwili jestem piłkarzem Górnika, który chce grać.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online