Allianz rozpoczyna współpracę z Górnikiem!

Dzisiaj zarząd Towarzystwa Ubezpieczeniowego Allianz Polska S.A. podjął decyzję o rozpoczęciu współpracy z klubem Górnik Zabrze. Allianz Polska dokapitalizuje klub i stanie się większościowym udziałowcem. Tym samym klub może liczyć na długofalowe zaangażowanie Allianz Polska. Budżet na sezon 2007/2008 zostanie co najmniej podwojony. 
Allianz Polska zależy na przywróceniu długofalowej stabilności finansowej i organizacyjnej w klubie. Umowa z właścicielem klubu zostanie podpisana w pierwszej połowie lipca. W tej chwili będą trwały ostateczne uzgodnienia z właścicielem i władzami klubu.

- W 2005 roku odkryliśmy Roberta Kubicę i w myśl hasła „Wspieramy najlepszych w drodze na szczyt” pomogliśmy mu na jego drodze do Formuły 1. Wierzę, że i tym razem będziemy mieć szczęśliwą rękę i sukcesami zakończy się nasze zaangażowanie w Górnik Zabrze. Uważam także, że uda nam się wykorzystać nasze doświadczenia biznesowe i marketingowe do rozwoju klubu – mówi Paweł Dangel, prezes zarządu Allianz Polska.

Nowy stadion, dla minimum 25 000 kibiców jest warunkiem powodzenia całego przedsięwzięcia, zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym. Allianz Polska liczy na aktywny udział władz Zabrza w budowie nowego stadionu. Ponieważ oprócz celów sportowych bardzo ważne dla firmy jest stworzenie warunków dla bezpiecznego i rodzinnego kibicowania zespołowi Górnika Zabrze.

- Jesteśmy drugą grupą ubezpieczeniową w Polsce. Czas także w sporcie, nie tylko w biznesie, zacząć grać w pierwszej lidze. Stąd decyzja o wsparciu Górnika Zabrze. Górnik Zabrze ma bardzo silną markę w Polsce, podobnie Allianz. Wierzę, że wspólnie uda nam się osiągnąć sukces sportowy na miarę legendy tego klubu. Nasz cel to Mistrzostwo Polski na Mistrzostwa Europy w roku 2012 – mówi Michael Mueller, wiceprezes zarządu Allianz Polska.

Grupa Allianz jest związana ze sportem w Polsce i na świecie. Allianz jest sponsorem tytularnym słynnego stadionu Allianz Arena w Monachium, jest globalnym partnerem Formuły1, czy też głównym sponsorem teamu BMW Oracle startującego regatach o Puchar Ameryki. W Polsce Allianz był sponsorem Roberta Kubicy, od 2004 roku sponsoruje transmisje telewizyjne Formuły 1, wspiera finansowo kapitana Jarosława Kaczorowskiego, który we wrześniu wystartuje w samotnych regatach transatlantyckich. Na Śląsku firma zorganizowała w 2005 roku turniej piłkarski Allianz Gol, w którym wzięło udział 1300 młodych piłkarzy.

Allianz rozpoczął działalność w Polsce na przełomie 1997 i 1998 roku. Obecnie jest drugą grupą ubezpieczeniową w naszym kraju. Polskie spółki należą do Allianz Group - jednej z największych instytucji finansowych świata. Allianz powstał w 1890 roku w Niemczech, obecnie działa w 70 krajach, zatrudnia 170 tys. pracowników i ubezpiecza 60 milionów klientów. Przychody Grupy Allianz na świecie w 2006 roku wyniosły 100 miliardów euro.

źródło: allianz.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online