Współpraca Zabrza i Chorzowa

- Na boisku można rywalizować. W walce o Euro 2012 można mówić jednym głosem - twierdzą władze Chorzowa i Zabrza - czytamy w "Sporcie".
Zabrze i Chorzów podpisały we wtorek list intencyjny w sprawie wspólnych działań na rzecz organizacji Euro 2012 na Śląsku. Idea jest następująca. W Chorzowie piłkarze mieliby grać mecze, Zabrze byłoby bazą treningową spełniającą wymogi UEFA. - Na tym pomyśle mogą zyskać wszyscy, a do wygrania jest naprawdę wiele - twierdzi prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Wiele wspólnego

Spotkanie odbyło się w Zabrzu, na terenie Górnika. Zaproszono na nie wiceprezydenta Chorzowa Joachima Otte. - To dobry pomysł. My mamy stadion, Zabrze ma wszystko, by stworzyć doskonałą bazę. Poza tym wszystko mamy wspólne. Dobre drogi, świetnie usytuowane obiekty, przecinające się dwie autostrady, lotniska... Baza treningowa powinna być w odległości nie większej niż 50 kilometrów. Dlatego kilku kandydatów odpada, chociażby Wisła. Połączenie Zabrza i Chorzowa jest znakomite już dziś. A będzie jeszcze lepsze - twierdzi Otte, pochodzący z... Zabrza. - Wiem jaka jest rywalizacja Górnika i Ruchu na piłkarskich boiskach, bardzo cieszę się, że czekają nas ponownie derby, ale Euro musi nas połączyć. Lepszej okazji już nie będzie.

Doskonały impuls

Połączone siły Zabrza i Chorzowa faktycznie mogą wyglądać imponująco. Chorzów już ma stadion, któremu najbliżej do spełnienia wszystkich wymogów UEFA. Zabrze? Stadion się co prawda sypie, ale jest koncepcja budowy nowego obiektu, na około 25000 widzów. To jeden z wymogów firmy Allianz, która inwestuje w klub. Miałby on powstać do 2010 roku. Górnik ma jednak juz dziś, prawdopodobnie najlepszą bazę treningową w kraju. Tylko wokół płyty na Roosevelta jest pięć pełnowymiarowych boisk, a może ich być jeszcze więcej. - Od postępu nie uciekniemy. Chcemy budować nowy stadion, ma powstać nowy hotel, powstanie boisko ze sztuczną nawierzchnia. Planowaliśmy te inwestycje niezależnie od Euro. Teraz jednak jest doskonały impuls, by prace przyśpieszyć. Tereny i nasze położenie to atuty, których każdy musi nam zazdrościć. Można do nas dojechać bez problemu z południowej i zachodniej Europy - wylicza prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online