Forum
 

Sport: Zero ambicji

„Piłkarzyki, pajacyki”, „Burdelarze”, „Wy, piłkarze, jeśli spadniecie, to wszyscy wpier... dostaniecie”, „No gdzie wy pasujecie” - to tylko niektóre hasła kibiców Górnika Zabrze w kierunku swoich piłkarzy. A przyjechało ich do Gdyni ponad sześciuset. Górnik zaprezentował się bardzo słabo i zasłużenie przegrał z Arką 0:3. Zresztą gdynianie nie musieli się mocno wysilać, aby trzykrotnie skierować piłkę do siatki gości.
Kibice Górnika nie mogli pogodzić się z tym, że ich piłkarze w Gdyni nie walczyli. W drugiej połowie w kierunku zawodników leciały z sektora fanów gości coraz bardziej wulgarne epitety. Kiedy padł trzeci gol, przybysze z Zabrza odwrócili się i już do końca spotkania na znak protestu przeciwko postawie zawodników Górnika stali tyłem do boiska. Nie brakowało złośliwych przyśpiewek w stylu „jeden, dwa, trzy, mało...”.
Po zakończeniu meczu wygwizdywani i wyzywani piłkarze gości uciekli do szatni. Jednak zaraz musieli wrócić na boisko na rozbieganie. Kibice Górnika wciąż byli na stadionie. Wychodzących piłkarzy z Zabrza powitało gromkie „wyp...” i „zero ambicji”. Jednemu z zawodników wyrwało się: - To po co przyjeżdżaliście?
Ze zrozumieniem do zachowania fanów podszedł natomiast trener zabrzan, Marek Motyka. - Chciałbym przeprosić naszych kibiców za postawę w tym meczu. Nie można grać bez ambicji. Nasi fani przyjechali za nami z Zabrza, a my ich zawiedliśmy. Mamy wspaniałych i oddanych kibiców, ale po meczu w Gdyni i oni już nie wytrzymali. I ja ich doskonale rozumiem. Musimy wziąć się w garść i wygrać z Wisłą Płock. Sytuacja finansowa Górnika ma się poprawić, a w sponsorowanie drużyny chce wejść firma Allianz. W przyszłym sezonie na pewno byśmy już grali o wyższe cele. Najpierw jednak musimy się utrzymać. Mecz z Wisłą pokaże czy zasługujemy na grę w Orange Ekstraklasie - powiedział Motyka, który... w niedzielę nie był już trenerem Górnika.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2019 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online