Forum
 

Górnik przed najważniejszym meczem sezonu

Górnik Zabrze zagra we wtorek swój najważniejszy mecz tego sezonu. Zabrzanie podejmować będą Wisłę Płock. Obie drużyny walczą o utrzymanie. Wisła zajmuje miejsce 15. a Górnik jest 14. z przewagą jednego punktu.
Piłkarze gospodarzy zagrają także o przyszłość 14-krotnego mistrza Polski. Na mecz mają bowiem przyjechać przedstawiciele firmy Allianz, która wyraziła zainteresowanie zainwestowaniem w Górnika (obecnie głównym udziałowcem klubu jest samorząd miejski).

Porażka z Wisłą może oznaczać spadek do drugiej ligi i prawdopodobne fiasko rozmów sponsorskich. Obserwatorzy Allianzu byli wiosną na meczu Górnik - Legia Warszawa. Trafili świetnie, bo gospodarze wygrali 1:0 przy komplecie publiczności. Potem było już znacznie gorzej. W kolejnych ośmiu meczach zabrzanie doznali sześciu porażek a dwa razy zremisowali. W pięciu przegranych meczach tracili po trzy gole, tylko Lech Poznań wygrał "jedynie" 2:1.

Kibice nie szczędzili gorzkich słów piłkarzom oskarżając ich o "hańbienie" historii klubu. Po sobotniej, wyjazdowej porażce w Gdyni 0:3 ze stanowiskiem trenera pożegnał się Marek Motyka. W ostatnich dwóch meczach ligowych (z Wisłą Płock i Kolporterem Koroną Kielce) drużynę poprowadzi duet jego dotychczasowych współpracowników - Marek Kostrzewa i Marek Piotrowicz.

Przed rundą wiosenną szefowie Górnika zapowiadali, że celem w tym sezonie jest wywalczenie w lidze miejsca powyżej 10., a za 3,5 roku drużyna powinna grać znów w europejskich pucharach.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online