Towarzyskie mecze Górnika

- Trudno utrzymać zespół "pod parą" na jeden mecz - powiedział trener Górnika Zabrze Waldemar Fornalik. - Aby podtrzymać formę postanowiliśmy więc rozgrywać spotkania sparingowe. W Święto Niepodległości graliśmy w Wolbromiu mecz charytatywny z Przebojem przegrywając 1:2. Cel był szczytny, ale graliśmy na zmrożonej murawie i korzyści szkoleniowe z tego pojedynku nie były zbyt duże. Więcej spodziewam się po zaplanowanym na wtorek meczu z jednym ze śląskich trzecioligowców. W Górniku urazy leczą Piotr Lech i Marcin Szulik. Bramkarz zabrzan ma opuchnięte oko i nie wygląda zbyt dobrze, ale poza tym jest w pełni sprawny i gdyby zaszła potrzeba, to w każdej chwili mógłby stanąć między słupkami. Znacznie poważniejsza jest kontuzja achillesa Szulika, który w tym roku raczej już nie pojawi się na boisku. Wizytę w Zabrzu zakończył wczoraj włoski specjalista od przygotowania fizycznego - Paolo Terziotti.
- Włoch przyglądał się naszym zajęciom, a my jemu. W grudniu zapadnie decyzja, czy zatrudnimy go w naszym klubie. Osobiście uważam, że trener odpowiadający za motorykę drużyny bardzo by się nam przydał. Skoro takich specjalistów zatrudniają najlepsze kluby na świecie, to czemu nie spróbować tego w Górniku - dodał Fornalik.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]