Zwycięskie szachy

Marek MotykaRozmowa z Markiem Motyką, trenerem Górnika Zabrze.
» Mówił pan, że tylko pokonanie Legii może zmazać plamę, jaką daliście w poprzednich meczach. Chyba jednak niewiele osób wierzyło, że to się wam uda?
Marek Motyka: - Na pewno niewiele. Ale my wierzyliśmy. Wszystko było podporządkowane temu meczowi, absolutnie wszystko. Zmieniliśmy nawet tryb przygotowań, nie było zgrupowania, nie podałem chłopakom składu tak wcześnie, jak bywało to dotychczas. Trochę ich tym szachowałem, ale jak widać opłaciło się. Jestem z nich dumny.

» Skład rzeczywiście był zaskakujący...
- Słyszałem przed meczem określenie "kontrowersyjny". To na pewno nie były łatwe decyzje, między innymi ta dotycząca obsady bramki... Ale mądrym się jest dopiero po meczu, wtedy widać, czy człowiek się nie pomylił. Tym razem wszystko zagrało tak, jak powinno.

» Górnik zyskał bezcenne trzy punkty. A jaki jest bilans strat?
- Przede wszystkim poważną kontuzję odniósł Sławomir Jarczyk, boleśnie uderzony w bok, nie wiem, czy nie trafili go w nerkę. Kiepsko wygląda też sprawa z Tomkiem Moskalem, jest podejrzenie pęknięcia obojczyka. Dokładne sprawozdania medyczne dostanę tuż po świętach. Przy okazji chcę podziękować Błażejowi Radlerowi, bo w przerwie miał znieczulaną nogę, a jednak dograł mecz, bo nie miałem już wielkiego pola manewru.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]