Forum
 

Fantazje bez pokrycia?

Miało być pięknie. Piątego lutego na konferencji prasowej, podczas której oficjalnie przedstawiono Ryszarda Szustera jako prezesa Górnika Zabrze, doszło do zabawnego sporu.
- Drużyna ma zająć minimum dziesiąte miejsce - oświadczył nowy szef klubu pytany o cele na ten sezon. 

- Dokładniej rzecz biorąc ma być wyżej, niż na dziesiątym miejscu - sprecyzowała prezydent miasta, Małgorzata Mańka-Szulik, dodając, że długoterminowy plan zakłada za trzy i pół roku powrót na Roosevelta europejskich pucharów.

Po dwóch miesiącach od tamtego spotkania nikomu w Zabrzu nie jest już do śmiechu, a słowa te brzmią jak fantazje bez pokrycia w faktach. Górnik jest trzynasty, do dziesiątej Arki traci już sześć punktów, przegrał niezwykle ważne mecze z Łęczną i Widzewem, tylko zremisował z Pogonią, a przed nim seria niezwykle trudnych spotkań, bo terminarz też "wieje im w oczy". Trudno oprzeć się wrażeniu, że obecnie jest to najsłabszy zespół w pierwszej lidze, w dodatku wstrząsany wewnętrznymi zawirowaniami: po dwóch ligowych meczach doszło do zmiany trenera, zabrzanie zostali wplątani w wojenki transferowe z Rozwojem Katowice (o Adama Giesę) i Ruchem Chorzów (o Tomasza Balula), niejasności budzą wypłaty dla menedżera obu zawodników dokonane przez poprzednie władze klubu, a zimowa polityka transferowa okazała się wielkim niewypałem. Z drugiej strony miejska kasa zapewnia stabilizację finansową, zamontowano podgrzewaną murawę, pojawiają się wieści o bardzo zaawansowanych rozmowach z firmą Allianz, projektach budowy nowego stadionu na 25-30 tysięcy miejsc, w którym znalazłoby się też miejsce dla muzeum miasta Zabrze i muzeum klubowego oraz ściągnięciu do zespołu wartościowych piłkarzy.

- Musimy liczyć na siebie, a nie na to, że liga rozstrzygnie się przy zielonym stoliku - powtarzają prezes Szuster i trener Motyka.

Tymczasem wygląda na to, że nawet w przypadku karnego zdegradowania Górnika Łęczna i Arki Gdynia zabrzanom będzie ciężko uchronić się przed grą w barażach, a przystępując do nich - jeśli diametralnie nie zmienią swojej dyspozycji - nie będą występować w roli faworytów.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online