Forum
 

Radler: Nie kończę kariery

Błażej RadlerRozmowa z Błażejem Radlerem, obrońcą Górnika.
» Nie było pana w składzie, jaki miał wybiec na boisko. Tymczasem zagrał pan od pierwszej minuty i do tego jako kapitan.
- No tak, po porażkach trener miesza w składzie i dzisiaj faktycznie miałem znaleźć się poza jedenastką, ale na rozgrzewce Tomek Prasnal naderwał sobie mięsień łydki i nie mógł grać. To on miał być kapitanem, ja jestem trzeci w kolejności, ale i Artura Prokopa nie było w wyjściowej jedenastce. Stąd moje dodatkowe obowiązki.

» Czy Górnik potrafi strzelać gole tylko po zagraniach ze stojącej piłki?
- Akurat takie akcje mamy dobrze przećwiczone i faktycznie, w ten sposób zdobywamy większość gole. W Widzewie nie brak wysokich obrońców, a wygrać z nimi główkę to duża sztuka. Co to jednak za radość, skoro drużyna przegrała.

» Po meczu wszedł pan na sektor kibiców Górnika i długo z nimi rozmawiał.
- Trudno się dziwić, że kibice mają do nas pretensje. W Zabrzu na mecze przychodzi bardzo dużo ludzi, kilkaset osób przyjechało do Łodzi. Czuli się zawiedzeni. Starałem się ich przekonać, że dajemy z siebie wszystko.

» Gdy odszedł Aleksander gole dla Górnika strzelają obrońcy, bo najwięcej bramek mają teraz na koncie Radler i Prokop. Gra Górnika w defensywie pozostawia jednak wiele do życzenia.
- Rzeczywiście, za dużo bramek tracimy. Nie chcę jednak oceniać kolegów, bo i mnie nie wszystko się udaje.

» Nie odczuwa pan zazdrości, widząc swoich kolegów z mistrzowskiej reprezentacji Polski juniorów - Matusiaka, Kaźmierczaka, Grzelaka, a wcześniej Milę - w narodowych zespole?
- Inni mieli więcej szczęścia. Grają w lepszych drużynach, niektórzy stosunkowo wcześniej wyjechali za granicę. Ale ja przecież nie kończę jeszcze kariery i liczę, że najlepsze chwile dopiero nadejdą.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online