Pomeczowe wypowiedzi trenerów

Marek Motyka (fot. Hania)Marek Motyka (trener Górnika): Przede wszystkim: dwie różne połowy w wykonaniu Górnika Zabrze. Pierwsza - gramy konsekwentnie w środku pola i w obronie. Wyprowadzamy zespół na 1:0, wydaje się, że praktycznie przeciwnik jest "przeczytany" i nie stwarza zagrożenia. Można wręcz powiedzieć, że kontry, które przeprowadziliśmy mogły się zakończyć 2-3 bramkami, ale zabrakło ostatniego podania, szczególnie ze strony Seweryna. Niestety, w drugiej połowie kardynalne błędy. Te bramki, które straciliśmy to dramat! Kolejny prezent naszego bramkarza. Druga bramka, Kuklis zachował się jak profesjonalny slalomista, wjechał między moich zawodników. Wchodzi w pole karne, nikt go nie blokuje. To jest katastrofa! Mam grupę doświadczonych zawodników z tyłu, którzy, niestety, czasami zachowują się jak dzieci! Gratuluję postawy Widzewa w drugiej połowie, bo rzeczywiście wykorzystał swoje sytuacje i nasze katastrofalne błędy, ale przede wszystkim bardzo mądrze bronił wyniku w końcówce. Mimo, że Widzew to młody zespół, bardzo sprytnie zachował się w końcówce meczu. My nie wykorzystujemy naszych sytuacji, ale o to możemy mieć pretensje tylko do siebie. Gratuluję trenerowi Probierzowi.

Michał Probierz (fot. Hania)Michał Probierz (trener Widzewa): Bardzo się cieszymy z tego, że udało nam się dziś wygrać. Cały zespół jest bardzo zadowolony. Mimo to, uważam, że są w życiu ważniejsze sytuacje i łączymy się wszyscy w bólu z Łukaszem Juszkiewiczem, któremu zmarła mama. Jako cały zespół dedykujemy mu te zwycięstwo, jest to dla niego bardzo smutna życiowa sytuacja. Wracając do meczu: dziękuję zespołowi za walkę, za to, że w drugiej połowie stres zostawili w szatni. Cieszy mnie mądra gra zespołu. Wiedzieliśmy, że stałe fragmenty gry są mocną stroną Górnika. Życie czasami weryfikuje pewne sprawy i kontuzja Prasnala sprawiła, że na jego pozycji zagrał Radler, który zdobył bramkę. Najśmieszniejsze jest to, że byłem świadkiem na ślubie Błażeja.
W takim momencie cieszy nas to zwycięstwo i najważniejsze jest to, że przełamaliśmy się i zrobiliśmy kolejny krok w walce o utrzymanie, które na dzień dzisiejszy jest dla nas najistotniejsze.

źródło: własne / Hania