Popiela: Bramki zdobyte w Łęcznej dedykuje synowi i żonie

Jarosław Popiela zdobywa bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego (zdjęcie: Super Express, dzięki uprzejmości Canal+, zeskanował PiotreKSG) - zobacz powiększeniePochodzący z Tarnowa piłkarz Górnika Zabrze Jarosław Popiela na mecz z Górnikiem Łęczna jechał z nadzieją na spotkanie starych znajomych. Nie tylko zobaczył się z Budką, Kościukiem, Soczewką i Pastuszką, którzy jeszcze nie dawno w Płocku i Ostrowcu Świętokrzyskim byli jego kolegami z zespołu. Przede wszystkim zapamięta pobyt na stadionie beniaminka, który do tej pory wszystkie mecze u siebie wygrał, z tego, że tu właśnie strzelił swojego pierwszego gola w zabrzańskich barwach i z tego, że pierwszy raz w swojej karierze zdobył dwa gole w jednym meczu. Dzięki tym trafieniom zabrzanie wygrali 2:0.
Przypomniałem Jarosławowi Popieli dwie daty z jego kariery. Dnia 17 macra 2001 oku nie pamiętał. Dopiero gdy podpowiedziałem mu, że wtedy strzelił swojego pierwszego gola w ekstraklasie zaczął kojarzyć. Uzmysłowił sobie, że Orlen grał wtedy z Widzewem, że wszedł na boisko w 60 minucie, że chwilę później Piekutowski broniący wówczas w łódzkiej bramce zobaczył czerwoną kartkę, a ponieważ limit zmian był już wyczerpany, to między słupki wszedł obrońca Stolarczyk i on właśnie jako pierwszy skapitulował po uderzeniu Popieli z rzutu wolnego. Zespół z Płocka wygrał 4:1.
Druga data 29 sierpnia 2001 roku też w pierwszej chwili niewiele mówiła pomocnikowi Górnika Zabrze, ale wystarczył do niej dodać hasło "dwie bramki strzelone Wiśle Kraków". Z tym, że to był mecz Pucharu Polski. Drużyna KSZO, w którym występował wtedy Popiela przegrała 2:3. Sarnat puścił gole po uderzeniach z akcji i z karnego.
W Łęcznej, 8 listopada - to kolejna data w karierze godna zapamiętania - Jarosław Popiela pierwszego gola zdobył także z akcji. I to pięknej akcji, w której piłka jak po sznurku wędrowała z nogi na nogę, aż wreszcie znakomicie podana przez Makriewa trafiła do strzelca, którego uderzenie w długi róg, pod poprzeczkę było dla Rachowskiego nie do obrony. A drugiego gola bohater meczu zdobył już w doliczonym czasie gry, bezpośrednio z rzutu rożnego!

Jarosław Popiela, pomocnik Górnika Zabrze:
"Wykonując rzut rożny myślałem przede wszystkim o tym, żeby "wkręcić" piłkę w kierunku bramki. Przed krótkim słupkiem wyskoczył Paweł Buśkiewicz, później zawodnicy Górnika Łęczna starali się wyjaśnić sytuację, ale tylko zmylili bramkarza, który zaskoczony nie zareagował i piłka wpadła do bramki. To nie jest moja pierwsza bramka w życiu strzelona bezpośrednio z rzutu rożnego, bo w czasach występów w Unii Tarnów udało mi się takiej sztuki dokonać. Ale w ekstraklasie, w której strzelałem już gole z wolnych i karnych, to jest mój "różowy" debiut. Dedykując trafienia synkowi Krystianowi, który w styczniu będzie obchodził szóste urodziny oraz żonie Agnieszce, cieszę się przede wszystkim ze zwycięstwa." (Przepisał: TomeKSG)

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]