Forum
 

Równi i równiejsi

Około tysiąca kibiców Górnika chciało się wybrać na sobotni, ligowy mecz do Łodzi. Zabrzanie grają niezwykle ważne w walce o utrzymanie spotkanie z Widzewem. - Niestety, dostaliśmy z Widzewa tylko 500 wejściówek. Wiem, że to zgodne z przepisem o 5 procentach wejściówek dla gości. Tylko, że kiedy Lech poprosił o 2000 biletów, to tyle dostał - twierdzi dyrektor ds. marketingu Górnika, Krzysztof Maj. To jednak nie koniec problemów zabrzan związanych z wyjazdem na mecz z Widzewem.
- Przepis Ekstraklasy jest bardzo jednoznaczny i sprawiedliwy. Goście mają kupować wejściówki maksymalnie za 15 złotych. Stosuje się do tego cała liga. To sprawiedliwe, na mecze często jeżdżą kibice mniej zamożni, a płacą jeszcze za pociąg, czy autokar - dodaje Maj. - Powinno się ich traktować poważnie, uczciwie i równo. Fani Widzewa jesienią weszli na nasz stadion za 15 złotych. Tymczasem nasi fani spotkanie z Widzewem zobaczą za cenę wyższą. Takie pismo dostaliśmy z Łodzi. Nie wiem dlaczego - dyrektor Maj zwrócił się w tej sprawie do Ekstraklasa SA. - Wysłaliśmy też pismo do Widzewa, ale odpowiedzi nie ma. Jeszcze dzień lub dwa poczekamy... - kończy pracownik klubu z Roosevelta. Co na to w Łodzi?
- Ceny biletów ustaliliśmy na poziomie 20 zł, gdyż zmieniły się przepisy. Obecnie ich ceny nie mogą być wyższe niż od najtańszych wejściówek dla sympatyków gospodarzy. U nas wynoszą one 23 zł - tłumaczy Grażyna Dziegiecka z Widzewa. - Dlaczego Górnik otrzymał mniej biletów niż Lech Poznań? Bo ten drugi klub zadziałał znacznie szybciej i jeszcze przed rundą wysłał informację ilu sympatyków z Poznania zjawi się w Łodzi. Dzięki temu mogliśmy się odpowiednio przygotować i uzyskać wymagane zgody - dodaje pani kierownik ds. bezpieczeństwa na łódzkim stadionie.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online