Forum
 

Wierni kibice największym kapitałem Górnika

(fot. drożdżal)Moda na Górnika przyszła w najmniej spodziewanym momencie. Wiosną ubiegłego roku drużynie zajrzało w oczy widmo spadku, zaś widownia świeciła pustkami. Wówczas ówczesny prezes zabrzan Jerzy Frenkiel wpadł na pomysł, by obniżyć ceny wejściówek do pięciu złotych. 

– Na klubie ciążył ponad siedmiomilionowy dług – przypomina Frenkiel. – Mogliśmy ogłosić upadłość lub podwyższyć kapitał zakładowy spółki. Ale na to nie było pieniędzy. Z pomocą pośpieszyli kibice, którzy w dużej liczbie zaczęli pojawiać się na trybunach, a na dodatek wywierali presję na radnych, by władze podniosły kapitał spółki.

Bilet za symbolicznego „piątaka” okazał się świetnym pomysłem. Decydujące dla Legii spotkanie o mistrzostwie Polski zgromadziło na Roosevelta prawie 20 tysięcy ludzi. Skończyło się karami, bo zabrzanie mieli zgodę na wpuszczenie na stadion tylko 10 tysięcy kibiców. Dodatkowe represje dotknęły Frenkiela, o ukaranie którego wystąpiła policja. Musiał zapłacić karę, której wysokości nie chce zdradzić. – Najważniejsze było to, że wspólnie z kibicami uratowaliśmy Górnika, który był o włos od upadłości.

Z chwilą pojawienia się w klubie nowego prezesa Eugeniusza Postolskiego ceny skoczyły w górę (25, 15, 10 i 5 złotych), ale frekwencja nadal jest imponująca. – Dla mnie kibice Górnika są numerem jeden w Polsce – uważa Damian Seweryn.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online