Forum
 

Portugalczycy wybudują stadion w Zabrzu?

Przedstawiciele portugalskiej firmy developerskiej, którzy postawili stadion w Porto, odwiedzili kilka dni temu Zabrze. W zamian za teren wokół stadionu, gdzie mogliby inwestować, oferują postawienie w miejscu obecnego, przestarzałego stadionu, nowoczesny obiekt. 

- Wiemy, że prowadzą też rozmowy w Gdańsku i we Wrocławiu. Na Śląsku zainteresowali się tylko obiektem Górnika - powiedział wiceprezydent miasta, Krzysztof Lewandowski. Inwestycja miałaby powstać w ramach ustawy prywatno-publicznej. - To w Polsce rzecz nowa, ustawa obowiązuje od ubiegłego roku, nikt tak jeszcze nie budował. Portugalczycy mają w tej dziedzinie doświadczenia. Rozmowy trwają... - dodaje Lewandowski.

Wstępny pomysł - to powstanie nowoczesnego stadionu - w miejscu obecnego - na 15.000 widzów. - Przy większych obiektach kwota znacznie rośnie. Musielibyśmy przenieść bazę treningową w inne miejsce, ale z tym nie byłoby problemu. W Zabrzu obiektów sportowych jest bardzo dużo. Teren zrobił na Portugalczykach ogromne wrażenie. Jest duży, świetnie usytuowany, może na nim powstać wiele inwestycji, które w perspektywie przynosiłyby dochody - uspokaja Lewandowski.

Kolejny obiekt sportowy może powstać w ciągu najbliższego roku. W dzielnicy Zaborze planowane jest wybudowanie pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią. Połowę kwoty ma dać gmina, a połowę Ministerstwo Sportu. Rozmowy są ponoć bardzo zaawansowane. - Lewandowski twierdzi, że prace powinny być zaczęte jeszcze w tym roku.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online