Forum
 

Pomeczowe wypowiedzi trenerów

Czesław Michniewicz (fot. Hania)Czesław Michniewicz (trener Zagłębia): - Pierwsza połowa była dobra w naszym wykonaniu, graliśmy tak jak to było założone. Zachowaliśmy płynność w grze i strzeliliśmy piękną bramkę. Mieliśmy też kilka dogodnych sytuacji do zdobycia drugiej bramki. W drugiej połowie, gdy dokonaliśmy czterech zmian, gra wyglądała zupełnie inaczej. Do 20 minuty drugiej połowy gra wyglądała w miarę przyzwoicie, później dominował Górnik, który miał wiele okazji do strzelenia bramek. Nam dopisywało szczęście, piłka dwa razy minęła Jesionkowskiego, ale zatrzymała się na słupku. Jestem zadowolony, ponieważ nie przygotowywaliśmy się specjalnie do tego meczu. Pracowaliśmy bardzo ciężko w tym tygodniu. Było widać, że w końcówce brakowało nam lekkości i szybkości, by konstruować kolejne akcje. Stąd zdecydowana przewaga Górnika, który grał z dużym rozmachem, poświęceniem i stwarzał wiele sytuacji.

Marek Motyka (fot. Hania)Marek Motyka (trener Górnika): - Trzeba obiektywnie powiedzieć, że w pierwszej połowie przewaga Zagłębia była widoczna szczególnie w rozgrywaniu piłki. Siła ofensywna i umiejętności zawodników są bardzo wysokie. Widać było, że cele które postawił sobie trener Michniewicz - mam tu na myśli walkę o mistrzostwo Polski, idą w dobrym kierunku. Nasz cel jest jednak inny, utrzymanie zespołu w lidze. W drugiej połowie dałem szansę tym zawodnikom, którzy grali mniej. Ponieważ w tygodniu nie odbył się zaplanowany sparing z ROW-em Rybnik, dziś wystąpili zawodnicy, którym chciałem się przyjrzeć. Muszę powiedzieć, że nie rozczarowałem się, a wręcz niektórzy mnie zaskoczyli. Chciałbym tu wyróżnić Bartka Sochę, Adama Dancha i Sylwestra Dębowskiego, który początkowo był trochę stremowany, ale z biegiem czasu spokojnie się ustawiał i nieźle rozgrywał. Miałem też okazję ocenić grę Jarosława Białka, który na pewno chciałby dostać szansę w meczu z Widzewem Łódź, bo ma tam coś do udowodnienia... Będziemy się teraz zastanawiać jaki skład przygotować na Widzew. Ten mecz pokazał, że drzemią w zespole duże możliwości, natomiast szwankuje skuteczność. Jednak cóż z tego, że widać postępy w grze zespołu skoro cały czas przegrywamy. Gratuluję trenerowi Michniewiczowi.

źródło: własne / HaniaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online