Kuźba: Nie ma się czego wstydzić

Marcin Kuźba, napastnik Górnika Zabrze, do niedawna zawodnik Wisły Kraków, nie ukrywał niezadowolenia po wysokiej przegranej na własnym boisku przed licznie zgromadzoną publicznością. Zaznaczył jednak, że rywalem był kandydat na mistrza Polski. 

Kuźba, który dziś zagrał swoje drugie 45 minut od ponad roku, zgodził się z opinią, że początek pierwszej połowy w żadnej mierze nie wskazywał na późniejszy pogrom.

- Przez pół godziny nie pozwalaliśmy Wiśle na wiele, graliśmy naprawdę nieźle, ale tylko do straty pierwszej bramki. Potem zaczęliśmy popełniać coraz więcej błędów, padła druga bramka i schodziliśmy do szatni przy wyniku 0:2. Nie ma się jednak czego wstydzić. Przegraliśmy z poważnym pretendentem do tytułu mistrza Polski. Ponadto Wisła grała dziś bardzo dobrze.

Przyczyny tak wysokiej porażki Kuźba szukał jednak w szkolnych błędach i bardzo nieprecezyjnej grze swojego nowego zespołu.

- Graliśmy bardzo niedokładnie. Gdybyśmy poprawili ten element, moglibyśmy stworzyć sobie więcej sytuacji. Przed meczem rozmawialiśmy ze sobą, ustaliliśmy, że nie możemy pozwolić Wiśle na prostopadłe piłki, ale Wisła właśnie w ten sposób kilka razy nas zaskoczyła. My nie mieliśmy wiele sytuacji, może jedną stuprocentową. Tylko przy większej dokładności mogllibyśmy się pokusić o strzelenie bramki.

źródło: wislakrakow.com / Canal+Redakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online