Debiuty Podedwornego

Zdzisław Podedworny (fot. Dziennik Zachodni)Zdzisław Podedworny trzeci raz jako pierwszy trener zaczyna jutro przygodę z Górnikiem. Do tej pory Górnik w „jego” pierwszych meczach nie strzelał goli. Jak wyglądały „pierwsze” mecze? 

1980 – 0:0 z Lechem Poznań (d)
Podedworny miał wtedy 39 lat. Przejął zespół po Władysławie Żmudzie, który przegrał 1:6 mecz z Widzewem Łódź na wyjeździe. Zaczął od remisu z Lechem, a w jego drużynie grali między innymi Waldemar Matysik, Andrzej Pałasz i Edward Socha, od czwartku nowy prezes Odry Wodzisław. Był 6 czerwca, do końca sezonu Górnik tylko remisował. Potem spędził w klubie ponad trzy lata.

1989 – 0:2 z Ruchem Chorzów (w)
Debiut przypadł na mecz z Ruchem Chorzów granym we Wrocławiu. Grało wtedy dwóch ostatnich mistrzów Polski. Stadion Ruchu był zamknięty dla kibiców. Górnik przegrał z „niebieskimi” 0:2 po dwóch golach Krzysztofa Warzychy. W zespole grali między innymi Jan Urban, Józef Wandzik, Robert Warzycha i zaczynający karierę Tomasz Wałdoch. Była to pierwsza kolejka sezonu. Podedworny odszedł po pierwszej rundzie.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online