Wokół meczu Górnik - Wisła

- Atutem zabrzan może być „kulisowa” wiedza na temat gry Wisły. Marcin Kuźba i Jacek Paszulewicz jeszcze kilka tygodni temu grali w krakowskiej Wiśle. Kuźba jako piłkarzy Górnika grał w jednym z ostatnich spotkań, które zabrzanie wygrali z Wisłą. Trenerem krakowskiej drużyny był wtedy Wojciech Łazarek, a Kuźba strzelił trzy gole.  

- Paszulewicz powinien zadebiutować jutro w Górniku. W meczach PE nie grał. Wcześniej chorował i trener Zdzisław Podedworny świadomie oszczędzał tego wysokiego obrońcę na mecz ligowy. Paszulewicz dwa lata temu miał być piłkarzem Górnika, jednak na pierwszym treningu doznał poważnej kontuzji.

- Na mecz przyjadą co najmniej dwie osoby blisko związane z Krakowem i Wisłą (w przeszłości), które nie tak dawno pracowały w Zabrzu. To Zbigniew Koźmiński i Marek Motyka. Z trybun będzie oglądał spotkanie drugi trener kadry, Bogusław Kaczmarek.

- Sztab szkoleniowy Górnika był w weekend w rozjazdach. Trener Podedworny pojechał w piątek na mecz Bełchatów – Łęczna, a Marek Kostrzewa do Szczecina na spotkanie Pogoń – ŁKS.

- W kadrze Wisły na niedzielny mecz nie ma nieoczekiwanie Piotra Brożka. Według trenera nie jest to kara za niewykorzystanie karnego w środowym meczu obu drużyn w Pucharze Ekstraklasy. - Zaprezentował się w nim poniżej oczekiwań, stąd jego nieobecność - mówi Adam Nawałka.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online