Kuźba: Wisła jest do ogrania

Marcin KuźbaTo będzie boiskowy egzamin dojrzałości Marcina Kuźby, który po raz pierwszy zagra w oficjalnym meczu po wyjeździe z Krakowa do Zabrza. Piłkarz twierdzi, że tylko sobie ma coś do udowodnienia.
- Nikomu nie chcę nic udowadniać, także Wiśle, w której w ostatnim czasie nie grałem – twierdzi Kuźba. – Natomiast zamierzam pokazać, że potrafię grać w piłkę i jeszcze jestem coś wart. Środowy mecz jest idealną okazją do tego, by sprawdzić się w grze przeciwko tak trudnemu rywalowi, jakim jest Wisła. Nie wiem, czy wytrzymam kondycyjnie całe spotkanie, ale bardzo mi zależy na tym, by sprawdzić się akurat w tym meczu. Czuję głód piłki i jestem przekonany, że uda mi się wrócić do wysokiej dyspozycji.
Kuźba ma być tajną bronią trenera Zdzisława Podedwornego. Kto lepiej zna silne i słabe strony „Białej Gwiazdy”? Może jeszcze Jacek Paszulewicz, który jednak nie może grać z powodu przeziębienia.
– Wisła w meczu o Puchar Ekstraklasy, a Wisła w niedzielnym spotkaniu ligowym to będą dwa różne kadrowo zespoły – uważa zabrzański napastnik. – Dla mnie środowa potyczka to będzie poważna przymiarka do ligowego meczu obu drużyn. Myślę, że sprawimy niespodziankę w jednym, a może nawet dwóch spotkaniach. Wisła jest do ogrania.
Podobnego zdania jest szkoleniowiec Górnika, który żartuje, że dysponuje wybuchową mieszanką rutyny z młodością. – Mam szeroką kadrę z dużą ilością zdolnych graczy młodego pokolenia – twierdzi Podedworny.

na podstawie: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online