Super Express: Wróbel nie wróci do Zabrza

W Zabrzu pojawi się włoski trener. Marek Koźmiński wyjeżdża do Brazylii. Jednym słowem: w Górniku dzieje się bardzo dużo!
Przed sezonem zastanawiano się, czy Dospel wykupi z Górnika, Stanisława Wróbla. Piotr Dziurowicz, prezes z Katowic ostatecznie zdecydował się na transfer definitywny tego napastnika. Kwota 150 tys. złotych nie rzuca na kolana. W dodatku rozłożona została na trzy lata. Do tej pory do kasy Górnika nie wpłynęła jednak ani złotówka. 
- Czekam na jakikolwiek kontakt od prezesa Dziurowicza - mówi prezes Górnika, Zbigniew Koźmiński. - Niestety ten milczy.
Czy działacze z Zabrze byliby zainteresowani powrotem Wróbla do Zabrza. Prezes Koźmiński stwierdza, że taki manewr nie wchodzi w grę. Skoro transfer został podpisany, musi być skonsumowany.

- Złożyliśmy już pismo do PZPN w tej sprawie - dodaje Koźmiński. - Jeżeli ta sprawa dalej się tak będzie toczyć, Dospel dostanie zakaz transferów.

Koźmiński nie ukrywa, że jest w stanie iść z Dziurowiczem na ugodę.

- Przede wszystkim chodzi o zasady - dodaje Koźmiński. - Pieniądze, w tym momencie, nie są najważniejsze. Kwota nie jest znowu aż tak wielka. Jednak pan Dziurowicz musi się z nami skontaktować, a nie zachowywać jak gówniarz. Musi po prostu do nas zadzwonić, a nie oszukiwać i kłamać. Wszystko można przecież załatwić.

Tak więc Wróbel nie wróci do Zabrza. Jednak w najbliższym czasie może tam trafić nowy piłkarz z Brazylii. W najbliższy poniedziałek Marek Koźmiński, syn prezesa, wyjeżdża na dwa tygodnie do tego kraju.

- Mam już na oku jednego zawodnika. Kto to jest? Nie chcę zdradzać nazwiska ani pozycji, na jakiej występuje. Jest na to za wcześnie - mówi Marek Koźmiński.

Pewne jest natomiast, że przez najbliższe kilka dni z drużyną Górnika będzie współpracował włoski trener. Paulo Terezotti jest specjalistą od przygotowania atletycznego piłkarzy.

- Muszę z nim porozmawiać, przedstawić mu nasze warunki i wówczas się wyjaśni, czy będzie chciał u nas pracować. Na razie, pewne jest to, że będzie z nami do sobotniego meczu w Łęcznej. Czy zostanie? Nie wiem - dodaje Koźmiński junior.

Pierwszy trener, jego asystent, trener bramkarzy i teraz do tej ekipy dołączy jeszcze specjalista od przygotowania atletycznego.

- Tak jest na całym świecie - mówi Marek Koźmiński, który wystąpił wczoraj w sparingowym meczu Górnika z Polonią Bytom.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online