Wszystko pod kontrolą?

Artur Prokop i Andrzej Bednarz nie wzięli udziału we wczorajszym treningu piłkarzy Górnika Zabrze.
- Obaj pojechali na USG, ale tylko w ramach kontroli. W czasie sezonu mieli kilka urazów, chcemy się przekonać, że już na pewno nie ma po nich śladu - tłumaczy trener Zdzisław Podedworny. 

Wczoraj zabrzanie ćwiczyli na własnym stadionie, zaliczyli też odnowę biologiczną. Dziś i jutro znów czeka ich podwójna dawka treningów.

- Często słyszę pytania o Damiana Seweryna, słyszałem, że ma jechać na testy do Rosji. Chłopak ciągle jednak z nami trenuje i mam nadzieję, że tak już zostanie. Moim zdaniem, szansa na to rośnie z każdym dniem - mówi szkoleniowiec.

Prezes klubu podziela tę opinię.

- Nie możemy jednak wykluczyć, że jutro otrzymamy wieści, że jednak wyjeżdża. Z tego co wiem, ciągle czeka na sygnał od menedżera - zastrzega Eugeniusz Postolski.

Zagadkowo wygląda również sprawa Adama Giesy.

- Ostatni raz słyszałem o nim cztery dni temu, gdy miał jechać na badania związane z kontuzją kolana. Od tego czasu nie kontaktował się ze mną, nie zadzwonił chociażby po to, żeby powiedzieć, kiedy znów pojawi się na zajęciach. Trochę mnie to dziwi - irytuje się Podedworny.

Łączność z zawodnikiem utrzymuje jednak prezes.

- W najbliższych dniach chłopak wróci do zespołu. Sprawa wyglądała poważnie, ale klubowy lekarz uspokoił mnie, że nie jest tak źle i piłkarz szybko odzyska siły. Czekałem na tę diagnozę, bo nie chciałem opierać się na niesprawdzonych informacjach, lekarze przynajmniej mówią konkretnie - informuje szef Górnika.

Postolski wciąż rozmawia ze swoim odpowiednikiem w GKS Katowice, Janem Furtokiem.

- Chcemy wypożyczyć Szymona Kapiasa, ale negocjacje są bardzo trudne. GKS walczy o drugą ligę, a naszym celem nie jest przecież "drenowanie" innych śląskich klubów - zastrzega prezes zabrzan.

Tymczasem Podedworny już ostrożnie chwali tych piłkarzy, których ma na treningach.

- Ich zaangażowanie jest godne podziwu. Patrzę na ich pracę i jestem coraz większym optymistą - deklaruje trener.

Pierwszy sparing Górnik rozegra 20 stycznia, jego rywalem będzie Rozwój Katowice.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online