Powrót Leszka

Wczoraj nastąpiła zmiana na stanowisku kierownika drużyny Górnika. Już czwarta w tym roku. Trudno jednak nie odnotować, że tym razem na to stanowisko trafiła osoba wyjątkowo doświadczona i kompetentna, czyli związana z Górnikiem od blisko trzydziestu lat (!) Leszek Brzeziński. Kilka razy tracił już to stanowisko, w klubie pełnił różne funkcje - ostatnio był kierownikiem d.s. bezpieczeństwa - jednak nie ulega wątpliwości, że jedna z najbardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych osób Górnika, to najlepszy kandydat właśnie na stanowisko kierownika drużyny. Pierwszy raz pełnił ją kilkanaście lat temu, ostatni raz jeszcze za kadencji prezesa Stanisława Płoskonia. Przeżył kilka pokoleń piłkarzy i kilkunastu trenerów.
Kandydaturę Brzezińskiego zaproponował trener Zdzisław Podedworny, który 25 lat temu był w Górniku jego trenerem. Tym samym w sztabie drużyny jest już dwóch jego byłych podopiecznych. Asystentem Podedwornego został Marek Piotrowicz. Prawdopodobnie będzie jeszcze ten trzeci, czyli Jerzy Machnik, trener bramkarzy. Decyzje w tej sprawie powinny zapaść w ciągu kilku najbliższych dni.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online