Górnik chce obniżyć kontrakt Sewerynowi

Wiele wskazuje na to, że wiosną zabraknie w Górniku Damiana Seweryna. Menedżer piłkarza przygotował mu bowiem atrakcyjne finansowo oferty z rosyjskiej ekstraklasy, m.in. z Saturna Ramienskoje i Toma Tomsk. Piłkarz ma wprawdzie ważny kontrakt, ale jest w nim klauzula, zgodnie z którą może opuścić Górnika, jeśli ktoś zapłaci za niego 60 tys. euro odstępnego.
– Jesienią Damian był obserwowany przez kilka klubów zagranicznych i chciałby skorzystać z szansy. W Rosji na pewno poprawiłby byt swojej rodziny, a to dla niego bardzo ważne – sugeruje menedżer zawodnika Ryszard Szuster.
Seweryn rozmawiał ostatnio z działaczami i klimat spotkania nie zachęcał go do pozostania w drużynie. Szefowie klubu chcą mu bowiem obniżyć kontrakt, uważając że zarabia zbyt dużo. Sam zainteresowany absolutnie się na to nie zgadza. Ponadto dochodzą do niego informacje, że ktoś w klubie „szuka na niego haka”. Wyciągnięto mu bowiem incydent treningowy z Andrzejem Bednarzem, w trakcie którego zawodnicy złapali się za bary. Trener ukarał ich wówczas grzywną w wysokości 500 zł. – Nie chcę wchodzić w szczegóły, natomiast potwierdzam, że mamy problem z piłkarzem. Na razie nie ma decyzji w sprawie jego ewentualnego transferu – przyznaje wiceprezes Andrzej Cieślik.
Seweryn nie chce komentować swojej sytuacji, skupiając się wyłącznie na wątku sportowym. – Jesienią gnębiły mnie kontuzje i to było przyczyną wahań formy – mówi.
W poniedziałek piłkarz, jego menedżer i działacze zasiądą do rozmów, by wynegocjować porozumienie. Być może cała sprawa skończy się tym, że kontrakt Seweryna zostanie rozwiązany za porozumieniem stron. – Damian to jeden z podstawowych graczy i zrobię wszystko, by go zatrzymać – deklaruje z kolei trener Zdzisław Podedworny.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online