Forum
 

Postolski: Ślązacy nie gęsi

Rozmowa z Eugeniuszem Postolskim, prezesem Górnika Zabrze
» Kiedy podjął pan decyzję o zmianie trenera?
Eugeniusz Postolski: W poniedziałek rano, choć nie było tajemnicą, że prowadziliśmy wcześniej rozmowy z różnymi kandydatami. 

» Czy kluczowe znaczenie miał konflikt pomiędzy Markiem Motyką i Przemysławem Cecherzem?
- To pytanie zostawię bez komentarza.

» W takim razie, jak pan ocenia pracę trenera Motyki?
- Wolałbym uciec od takich ocen. Powiem tak: w rundzie jesiennej plan zrealizowano, chociaż niestety nie w stu procentach.

» Co zadecydowało o tym, że wybór padł właśnie na Zdzisława Podedwornego i Marka Piotrowicza?
- Chcemy wrócić do korzeni, do śląskich fundamentów Górnika. Parafrazując Mikołaja Reja, chcemy pokazać, że Ślązacy nie gęsi i swój język, także ten piłkarsko-trenerski, mają, że nie trzeba wyjeżdżać z naszego regionu, żeby osiągnąć sukcesy. Pierwszym szkoleniowcem będzie Podedworny, pracując z piłkarzami na co dzień, a nie - jak już gdzieś słyszałem - tylko w roli koordynatora.

» Pożegnanie z trenerem Motyką będzie przebiegało w "atmosferze wzajemnego zrozumienia"?
- Z mojej strony na pewno jest taka wola, żebyśmy się pożegnali jak na dżentelmenów przystało. Kto wie, może nasze drogi jeszcze kiedyś się skrzyżują?

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online