Gierczak wraca

Piotr Gierczak (fot. Dziennik Zachodni)Na treningu Górnika pojawił się wczoraj Piotr Gierczak. Ten 30-letni dziś piłkarz grał na Roosevelta ponad sześć lat. W 163 meczach strzelił 39 goli. Odszedł z Górnika niemal dokładnie dwa lata temu, wybierając ofertę Szczakowianki. Potem grał w Podbeskidziu Bielsku-Biała, a ostatnio w trzeciej lidze greckiej. 
Był nawet pomysł, by Gierczak zagrał w czwartek w ostatnim tegorocznym meczu Górnika z Wisłą Kraków w Pucharze Ekstraklasy. Jest jednak mało prawdopodobne, że do Zabrza dotrze w tym czasie certyfikat piłkarza, który ewentualnie miałbym zająć miejsce w drugiej linii. - Skoro odszedł Łukasz Juszkiewicz, to na pewno przydałby się nam dobry technicznie, ofensywny pomocnik. I w takiej roli widziałbym Gierczaka. Pamiętam go sprzed kilku lat, a był to jeden z lepiej wyszkolonych graczy w polskiej lidze - powiedział trener Marek Motyka.
W treningu uczestniczyło też kilku młodych piłkarzy z zabrzańskich klubów, którzy wpadli Motyce w oko podczas charytatywnego meczu dla rodzin górników, ofiar wypadku w kopalni Halemba. Byli to Dariusz Cudok i Sławomir Andrzejaszek. Górnik zrezygnował z testowania Krzysztofa Strugarka, prawdopodobnie nie zagra też w Krakowie Rafał Huebscher. Przeciwko Wiśle z testowanych ostatnio graczy wyjdzie na boisko tylko Adam Giesa.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online